Активізація лисиць на Пологівщині. Чи не сказ часом?

25 Червня в 09:09  0  486

На районіАктивізація лисиць на Пологівщині. Чи не сказ часом?

У цьому році, наприкінці весни, жителі Пологівщини почали повідомляти про активізацію лисиць, які почали заходити на людські подвір'я.

 

Працівники місцевої Держпродспоживслужби почали проводити заходи, направлені на недопущення спалаху небезпечної хвороби, яку можуть переносити дикі тварини.

 

Безпритульні та дикі тварини нерідко стають носіями страшної інфекції, під назвою сказ.

 

Це особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю. Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини як свійські, так і дикі. Особливо небезпечні лисиці. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Збудник сказу є в слині і мозку хворої тварини або клінічно здорової вже за 10 днів до появи ознак хвороби. Зараження сказом відбувається в основному через покуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

 

За 2019 рік працівниками Пологівської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводилося щеплення тварин (собаки у кількості – 8013 голів при плані - 8000, котів – 4118 голів при плані – 4000), у листопаді 2019 року була проведена пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин у кількості 29864 дози на площі 19457 км2.

 

Торік було на Пологівщині було зафіксовано 4 лабораторно підтверджених випадків сказу тварин.

 

За п’ять місяців 2020 року вже провакциновано: 2747 г.-собак, та 1553 г.- котів у приватному секторі Пологівського району – інформує Пологівське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

 

У рамках районної Програми з проведення профілактичних заходів щодо сказу на території Пологівського району на 2019-2024 роки для проведення цих заходів виділено кошти у розмірі 26000 гривень. Співфінансування здійснюются з районного бюджету, бюджетів Воскресенської сільської ради, Пологівської міської ради, Федорівської сільської ради.

 

У Пологівському районному управлінні Держпродспоживслужби застерігають людей, які беруть безпритульних тварин (собак, кішок) до себе до дому. Перед тим, як принести тваринку у власну оселю, її має оглянути ветеренар, аби виключити особливо небезпечні захворювання та провести профілактичну вакцинацію проти сказу.

 

Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, доправити тварину для огляду у ветеринарну установу.

 

У разі несвоєчасного звернення до лікувального закладу, внаслідок укусів твариною, та не проведення профілактичного лікування, людина може померти.

 

Автор: Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
2
Сміх
4
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)