Пологівські лікарі "ЗА" грудне вигодовування

5 Серпня в 13:29  0  928

Здоров'яПологівські лікарі "ЗА" грудне вигодовування

Майже кожна жінка, яка готується стати матір'ю, бажає годувати свою дитину грудьми. І це прекрасно адже бажання матері –це одна з основних передумов успішного грудного годування. Все ж, на практиці виявляється щоб забезпечити тривале та успішне природне вигодовування, бажання матері треба підтримати належною професійною допомогою медичних працівників, психологічною підтримкою чоловіка, родини, друзів. Якщо жінка готуючись до народження дитини, завчасно відвідує школу для вагітних, знайомитися зі спеціальною літературою, то її перехід в новий «статус» матері, протікає набагато легше.

 

Тож чому грудне молоко є оптимальним харчуванням малюка? Тому, що це ідеальна їжа дитини, адже воно стерильне, тепле, легко перетравлюється, засвоюється, і його повноцінно використовує організм. Воно задовольняє всі потреби дитини у поживних речовинах, і тому малюк до шести місяців ніякої іншої їжі не потребує. У перший рік після народження завдяки своїм складовим частинам грудне молоко регулює ріст і розвиток малюка, створює надійний захист від різноманітних інфекційних захворювань. Діти, яких вигодовують грудним молоком, рідше страждають на кишкові інфекції та захворювання дихальних шляхів, також знижується ризик алергічних реакцій і захворювань. Грудне вигодовування важливе ще і в психоемоційному аспекті. Адже годування грудьми – це не тільки годування, але й тісний контакт матері з малюком, її постійна присутність, яка стимулює розвиватися дитину як фізично так і емоційно.

 

Окрім користі для розвитку дитини, природне вигодовування відіграє не останню роль і в здоров’ї матері. Воно полегшує післяпологовий період, зменшуючи ризик виникнення ускладнень, сприяє швидшому зменшенню надлишкової ваги. Грудне вигодовування є ефективною профілактикою мастопатії та знижує ризик онкологічних захворювань молочних залоз, матки та яєчників у майбутньому. У жінок, які годували грудьми, в майбутньому нижчий ризик серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, остеопорозу, ревматоїдного артриту, пізніше настає менопауза.

 

Враховуючи перераховані вище аспекти, необхідність грудного вигодовування для гармонійного розвитку дитини й здоров’я матері не викликає сумнівів. І в цьому не легкому, але надважливому «завданні» кожної мами існує декілька правил, яких необхідно дотримуватись для успішного грудного вигодовування :

 

1. Прикладання дитини до грудей матері протягом першої години життя при відсутності протипоказань.

 

2. Цілодобове спільне перебування матері з дитиною.

 

3. Правильне прикладання дитини до грудей матері.

 

4. Грудне вигодовування за вимогою дитини в тому числі вночі.

 

5. Не використовувати соски, пустушки.

 

6. Продовження грудного вигодовування до 1 року, а при можливості і довше.

 

Одже вигодовувати дитину грудьми це престижне життєве завдання, а успіх в цьому надважливому ділі дає змогу жінці утвердитися як матері та як особистості. Це один із тих моментів, коли проявляють себе сенс і вартість життя.

 

 

Лікар загальної практики – сімейний лікар Кравчун Олександр

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

16
Супер
2
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)