Пологи посвітлішають від сонця

31 Жовтня в 06:53  0  714

Події містаПологи посвітлішають від сонця

Днями на кількох вулицях міста з'явилися сонячні панелі. Відтепер деякі ліхтарі світитимуться від накопичення сонячної енергії. Поки у місті таких новинок 15, та проект триває. Реалізували його в Пологах спільно із запорізькою громадською організацією.

 

Поява цієї технологічної новинки у Пологах - це результат співпраці міста з запорізькою громадською організацією “Безпека громади”. Організація займається проектами, що орієнтовані на вирішення екологічних проблем. Її представники після встановлення панелей вже відвідали місто і побачили результат.

 

У Пологах вирішили запровадити проект “Впровадження сучасних систем використання альтернативних джерел енергії в сільській місцевості Запорізької області для запобігання змінам клімату”. Проект фінансується програмою малих грантів “Глобального екологічного фонду” спільно з місцевими бюджетами, розповів “Районці” Олег КОПИЛОВ, волонтер громадської організації “Безпека громади”.

 

За словами волонтера, це демонстраційний проект. Він показує людям, як можна споживати електроенергію, яка виробляється екологічно чистими шляхами, зменшуючи викиди СО2 у повітря. У нас і так багато шкідливих викидів в атмосферу. Проект несе і економічну складову. При роботі таких ліхтарів не потрібно передбачати кошти за оплату використаної електроенергії. Роботу панелей можна запрограмувати на потрібний час, ліхтарі вмикаються автоматично. Представники ГО спільно з місцевою владою визначили місця, де розташовуватимуться такі ліхтарі. Це дитячі майданчики по вулицях Пушкіна, Цілинна, Зарічна, МТС, Червона, Сацького, Магістральна, поблизу районної лікарні.

 

Надалі у рамках спільного проекту заплановано встановити ще 15 автономних опор освітлення на вулицях міста. Це вже має зробити місцева влада.

 

Наступні 15 опор розташують на вулицях Соборній, Героїчній та інших. Там є певні проблеми з тим, щоб забезпечити місця освітленням через технічні проблеми, зазначає міський голова. Обіцяють, що таким видом освітлення будуть охоплені дитячі майданчики. Надалі ліхтарі можуть з'явитися на Магістральній, біля СРШ № 2. Міському бюджету ця частина проекту вийшла безкоштовно. Наступним кроком має бути замовлення проекту, виділення коштів. Орієнтовна цифра, яка знадобиться, не менше 300 тис грн.

 

Проект громадської організації на цьому не закінчується, в подальшому у Пологах будуть проходити круглі столи, семінари, орієнтовані на місцевих жителів, молодь, школярів аби пологівці отримували більше інформації про альтернативні види енергії та збереження екології.

 

Автор: Катерина НІКОЛАЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)