П'ять років тому у Пологах зняли Леніна Есть фото

16 Травня 2020 09:25  0  1626

Привіт з минулогоП'ять років тому у Пологах зняли Леніна

Четвер, 14 травня, 9:00 – розпочався демонтаж пам’ятнику Леніна на центральній площі Поліг. Людяно, пологівці прийшли подивитися, як зніматимуть Володимира Ілліча. Цей момент готуються зафіксувати представники ЗМІ. Виявляється, демонтаж пологівського вождя – важлива подія в межах України.

 

Хто «за», хто «проти»
Районківці, безперечно, також стали свідками цього дійства, яке затягнулося на кілька годин. Поки чекали завершення «операції ліквідації», цікавились думками пологівців. Як виявилось, багато людей із болем сприймали той факт, що скоро центр міста «осиротіє», але більшість були впевнені – Леніну тут не місце.

 

Ця людина про Пологи ніколи й не чула, скажіть, чому йому встановили кілька пам’ятників у місті та чи не в кожному селі нашого району? - збентежено питає нас Сергій Олександрович, який спостерігає за подіями на пологівському «майдані».

 

– Моя думка, цей пам’ятник потрібно було зняти ще 20 років тому. А натомість поставити пам’ятник людині, яка прославила наш Запорізький козацький край. Нам є ким пишатись, і явно не Іллічом, на руках якого багато крові…

 

А ось 78-річна Раїса Петрівна категорично проти демонтажу:

 

Для мене Ленін має величезну цінність. Навіть мій правнучок знає, хто такий дядя Вова. Я йому про нього багато розповідала. Що не говоріть, при Союзі ми жили добре, а нинішній уряд чинить безлад.

 

Знімають, щоб зберегти
Нагадаємо, демонтаж Леніна ініціювала активна група Пологівської самооборони, а на сесії у міськраді було прийнято остаточне рішення. Як зазначає голова самооборони Олег Коломоєць, це задля його «збереження».

 

Якби не самооборона, Леніна могли б просто знести - вже були такі спроби. Ми проти вандалізму. Завдяки демонтажу пам’ятник, як історичний предмет, буде збережений, - зазначив Олег Володимирович.

 

Міський голова Віктор Корольов зізнається: від того, приберуть Ілліча чи ні, якість життя пологівців не залежить.

 

Життя не покращиться вмить, але й гірше нам не стане. Це не найстрашніше, що може відбутися у нашому місті. У майбутньому на цьому місті буде встановлено бюст Тараса Шевченка, - зазначив Віктор Корольов.

 

Прихильники Леніна і таємний літак у небі
Поки спілкуємось із мером, до нас підходить один дідусь, прихильник комуністичного ладу, і осипає всіх прокльонами. Якби не міліціонери, які стежили за громадським порядком, невідомо, чим би скінчилася його лайка.

 

Привернув увагу літак, який намотав кілька кругів у небі над містом. Що то за літак і чому він прилетів саме, коли знімали Леніна, невідомо, але загалом все пройшло достатньо мирно, без сутичок, обійшлося невеличкими словесними перепалками.

 

Пологівському вождю 40 років
40 років було відведено долею пологівському пам’ятнику. Його встановили у 1975 році напроти будівлі районного комітету Комуністичної партії України (сьогодні це будівля райсуду). Гроші на пам’ятник збирали усім містом. На сьогоднішній день точно невідомо, яка вага пам’ятника та з чого він зроблений.

 

 

У пологівського Ілліча буде «дім»?
Із площі Ленін поїхав на склад до «Житло-Сервісу» - поки що там житиме. За словами директора районного краєзнавчого музею Ірини Садової, у музеї готові прийняти пам’ятник, як музейний експонат, навіть місце для нього на подвір’ї є, але на сьогоднішній день розпоряджень щодо цього немає.

 

Ось так коротко про події 14 травня.

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

14
Супер
15
Сміх
13
Жах
45
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)