Комиш-Зорянська територіально об’єднана громада: освіта під контролем, а з медициною проблеми

27 Січня 2016 15:45  0  2256

Новини БільмакаКомиш-Зорянська територіально об’єднана громада: освіта під контролем, а з медициною проблеми

Вже місяць як об’єднана громада Куйбишевського району офіційно зареєструвала свій статус. Наразі у штаті виконавчого апарату громади вже сформовані необхідні відділи та призначені їх керівники. Як пояснив журналістам інтернет-порталу rayonka.com голова Комиш-Зорянської об’єднаної громади Ігор Гнатуша відділи освіти та медицини також мають призначених керівників при виконкомі громади.

 

Освіта. В освітній сфері громада поки продовжує роботу із районим відділом освіти, без цього не обійтися під час перехідного періоду, пояснює Ігор Вікторович.

 

- Наприклад працівники на роботу в освітній сфері як і ранішеі приймаються на роботу через районний відділ освіти, але за погодженням із громадою. Наразі ми не можемо функціонувати повністю окремо, адже лишаємося у рамках Куйбишевського району. Що стосується фінансування то тут об’єднана громада повністю перейшла на кошти наданої освітньої субвенції, в той час навчальний процес у рамках перехідного періоду для громади, продовжує координуватися районним освітнім вііділом, - розповів голова громади.

 

Медицина. Найбілшою проблемою для громади сьогодні є функціонування медичних закладів. Гроші на медицину є, однак знову виплили прогалини у законодавстві. В об’єднаній громаді чекають від МОЗу чіткого механізму дій, щодо управління первинним рівнем медицини. Медична допомога у ФАПах та амбулаторіях громади надається як і раніше, однак на юридичному рівні такі повноваження не закріплені через відсутність ліцензування медичних закладів, що раніше надавалося районом.

 

- Якщо людина сьогодні звертається до лікарів то звичайно медики надають допомогу, але виходить, що ми надаємо послуги, які вважаються не ліцензійованими. Є проблеми з видачею лікарняних довідок, довідок про смерть і інше. Виходить, нам надали повноваження але не закріпили їх юридично. Це парадоксально, адже процес децентралізації в країні запущений уже не перший місяць і законотворці мали б передбачити та попередити це. Наразі ми занепокоєні ситуацією, письмово звертаємося до Кабінету Міністрів, щоб зрозуміти як рухатися у цьому напрямку далі, - розповів Ігор Гнатуша.

 

Коментар експерта
За словами директора Запорізького офісу реформ Олександра Свистуна, проблема медичної сфери на сьогодні є в усіх об’єднаних громадах області і вона потребує термінового вирішення. Ці заминки пов’язані із розподілом медичної субвенції, - коментує експерт.

 

- Об’єднані громади отримали фінанансову субвенцію на власні рахунки, але у зв’язку з тим, що поки медичні заклади не пройшли обов’язкову процедуру ліцензування, вони не зможуть розпоряджатися медичною субвенцією та забезпечувати повністю медичні послуги. Мені відомо, що на сьогодні часто виникають питання з видачею лікарняних, довідок про смерть, надання медичних послуг в контексті наркотичних засобів та ліків які потребують певної процедури видачі. Раніше це робив район, а тепер на законодавчому рівне це не врегульовано для громад.

 

Як альтернатива, вирішення цієї проблеми, додає Олександр Свистун, це варіант делегувати ці обов’язки знову на рівень району а громадам дати декілька місяців, щоб пройти процедуру ліцензування і вже потім офіційно надавати медичні послуги. Водночас поки і тут є проблеми, бо немає механізму перерозподілу медичної субвенції з рахунків об’єднаних громад на баланс району. Громади в очікування законодавчого вирішення проблеми.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)