Комиш-Зорянська територіально об’єднана громада: освіта під контролем, а з медициною проблеми
27 Січня 2016 15:45 0 2196
Новини Більмака
Вже місяць як об’єднана громада Куйбишевського району офіційно зареєструвала свій статус. Наразі у штаті виконавчого апарату громади вже сформовані необхідні відділи та призначені їх керівники. Як пояснив журналістам інтернет-порталу rayonka.com голова Комиш-Зорянської об’єднаної громади Ігор Гнатуша відділи освіти та медицини також мають призначених керівників при виконкомі громади.
Освіта. В освітній сфері громада поки продовжує роботу із районим відділом освіти, без цього не обійтися під час перехідного періоду, пояснює Ігор Вікторович.
- Наприклад працівники на роботу в освітній сфері як і ранішеі приймаються на роботу через районний відділ освіти, але за погодженням із громадою. Наразі ми не можемо функціонувати повністю окремо, адже лишаємося у рамках Куйбишевського району. Що стосується фінансування то тут об’єднана громада повністю перейшла на кошти наданої освітньої субвенції, в той час навчальний процес у рамках перехідного періоду для громади, продовжує координуватися районним освітнім вііділом, - розповів голова громади.
Медицина. Найбілшою проблемою для громади сьогодні є функціонування медичних закладів. Гроші на медицину є, однак знову виплили прогалини у законодавстві. В об’єднаній громаді чекають від МОЗу чіткого механізму дій, щодо управління первинним рівнем медицини. Медична допомога у ФАПах та амбулаторіях громади надається як і раніше, однак на юридичному рівні такі повноваження не закріплені через відсутність ліцензування медичних закладів, що раніше надавалося районом.
- Якщо людина сьогодні звертається до лікарів то звичайно медики надають допомогу, але виходить, що ми надаємо послуги, які вважаються не ліцензійованими. Є проблеми з видачею лікарняних довідок, довідок про смерть і інше. Виходить, нам надали повноваження але не закріпили їх юридично. Це парадоксально, адже процес децентралізації в країні запущений уже не перший місяць і законотворці мали б передбачити та попередити це. Наразі ми занепокоєні ситуацією, письмово звертаємося до Кабінету Міністрів, щоб зрозуміти як рухатися у цьому напрямку далі, - розповів Ігор Гнатуша.
Коментар експерта
За словами директора Запорізького офісу реформ Олександра Свистуна, проблема медичної сфери на сьогодні є в усіх об’єднаних громадах області і вона потребує термінового вирішення. Ці заминки пов’язані із розподілом медичної субвенції, - коментує експерт.
- Об’єднані громади отримали фінанансову субвенцію на власні рахунки, але у зв’язку з тим, що поки медичні заклади не пройшли обов’язкову процедуру ліцензування, вони не зможуть розпоряджатися медичною субвенцією та забезпечувати повністю медичні послуги. Мені відомо, що на сьогодні часто виникають питання з видачею лікарняних, довідок про смерть, надання медичних послуг в контексті наркотичних засобів та ліків які потребують певної процедури видачі. Раніше це робив район, а тепер на законодавчому рівне це не врегульовано для громад.
Як альтернатива, вирішення цієї проблеми, додає Олександр Свистун, це варіант делегувати ці обов’язки знову на рівень району а громадам дати декілька місяців, щоб пройти процедуру ліцензування і вже потім офіційно надавати медичні послуги. Водночас поки і тут є проблеми, бо немає механізму перерозподілу медичної субвенції з рахунків об’єднаних громад на баланс району. Громади в очікування законодавчого вирішення проблеми.
Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber
Новини за темою
Останні новини