“Знайду дурочку - продам курочку”

27 Листопада в 12:17  0  2320

На районі“Знайду дурочку - продам курочку”

Від обману не застрахований ніхто. Здавалось, вже знайшов “свою” людину на ринку - і тут така підстава? Бажання нажитися перекреслює гідність і змушує переступити моральні принципи. Тема на злобу дня: де знайти чесних продавців?

 

Наталя завжди ретельно і прискіпливо ставиться до вибору продуктів, особливо м’ясних. Не хоче травити себе напічканими антибіотиками промисловими курми, тому вибір зупинила на домашній птиці. Цього разу товар обрала відмінний, курка, яку запропонувала жінка з села, що торгувала на Хитрому, і на вид, і на запах “говорила” про свіжість. Після приготування й посмакувала в задоволення.

 

З найкращими побажаннями продавцю через тиждень рушила за новою порцією свіжатинки. На цей раз курочки потрібної ваги не виявилось, вже знайома жіночка запропонувала узяти півника. Довірлива покупчиня навіть не подумала принюхуватись до товару, сподіваючись на людську чесність. Мабуть, для більшої переконливості продавчиня зробила скидку. Обійшовся півник у 190 гривень. Та крім слів, підтвердити покупку нічим, бо, як відомо, чеки на ринку ніхто не видає.

 

Не довелось Наталі посмакувати “свіжатинкою”.

 

Коли почала різати м’ясо, по хаті пішов такий сморід, що стерпіти було неможливо, півняча печінка була вкрита незрозумілими плямами. Споживати таке м'ясо не можна в жодному разі.

 

Коли ж Наталя ризикнула повернути неякісний товар продавцю, та відмовила у поверненні грошей, вонючого ж півня сховала під прилавком.

 

Без м’яса та грошей залишилась жінка, бо не знала, як діяти в такій ситуації. Подібні випадки обману - непоодинокі на ринку. Що робити? Часто господині з села вивозять на ринок товар раз на тиждень, як і у випадку з нашою героїнею. Повернути зіпсований товар відразу не виходить. Як бути тоді?

 

Аби дізнатися, чи проходить контроль якості такого товару на ринку, журналісти Газети завітали до Державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, що знаходиться на території Хитрого ринку.

 

Завідувачка лабораторії Галина Ткаченко зазначила, що перевірка якості товару на ринку ведеться постійно. Серед продуктів, що підлягають перевірці, - продукція тваринного походження, в тому числі кури, молоко і молочні продукти, мед. Продавці такого товару після проходження перевірки товару працівником лабораторії отримують на руки експертний висновок. Документ підтверджує, що продукція пройшла ветсанконтроль і є безпечною для споживання. Там міститься інформація про товар: найменування, кількість, вага, результати дослідження і термін реалізації. Для курей він становить 7 годин.

 

“Обов'язково перевіряємо нутрощі, запах, колір м’яса тушок курей відповідно встановленим стандартам якості. Первинна перевірка проводиться візуально, якщо є потреба - проводимо лабораторні дослідження.В основному на ринку торгують свіжим товаром,“- зазначає експерт та не виключає можливості того, що нерадиві продавці можуть додати неякісний товар на прилавок вже після проходження перевірки.

 

Коли ж маєте претензії стосовно поганої якості тушки, варто нести її до лабораторії. Тоді з'ясовуємо продавця. На зіпсований товар виписуємо відповідне експертне заключення. На майбутнє контроль за такими продавцями посилюємо. А ображений покупець із висновками може написати скаргу до відділу захисту прав споживачів Пологівської міської ради. У випадку, коли продавець з'являється на ринку раз на тиждень, неякісний товар зачекає на нього у лабораторії.”

 

Спеціаліст припускає, що зіпсована тушка може потрапити на прилавок і після спливу терміну реалізації. Вирахувати, скільки курей продавець привіз з собою, неможливо. На огляд працівникам лабораторії потрапляють тільки ті, що знаходяться на прилавку в момент проходження контролю.

 

Тож в цій ситуації, як і в більшості інших, опиратися варто на закон совісті, а він поширюється не на всіх. Відповідальність за якість товару повинен нести продавець.

 

Тому, купуючи м’ясо, керуйтеся не тільки власними відчуттями, а й наявністю документа, що підтверджує якість обраного товару.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
4
Сміх
42
Жах
57
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)