Юрист і К: Кредити від «Дельта-Банку»

15 Грудня 2015 11:53  0  4422

Запитай у "РАЙОНКИ"Юрист і К: Кредити від «Дельта-Банку»

«Допоможіть, будь ласка! Співпрацівники «Дельта-Банку», який, як стало відомо, припиняє свою діяльність, почали вибивати (у прямому сенсі цього слова) борги зі своїх клієнтів. При чому раптово, не заздалегідь та у доволі грубій формі. Мені також телефонує один із здирників та вимагає негайно сплатити заборгованість, яка наразі складає майже 12 000 гривень (чотири роки тому я брала кредит дочці на квартиру). Я не маю на сьогодні таких коштів! Та за короткий час навряд зможу знайти. Дуже хвилююся: я ані разу не прострочила щомісячний платіж. Що мені робити в цій ситуації, як діяти? Та чи правомірними є дії банку?»

Наталя Миколаївна


Відповідає прокурор прокуратури Пологівського району Яна Приходько:


- Щоб уникнути можливих проблем, головне – продовжувати вносити кредитні платежі за графіком, тим самим способом, яким ви звикли, за можливості, без прострочень і в повному обсязі. Банкрутство кредитора не означає припинення зобов'язань для позичальника. У вашого банку в будь-якому випадку з'явиться правонаступник, який і буде продовжувати стягнення боргу. Заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов'язку первісному кредиторові є належним виконанням (ст. 516 Цивільного кодексу України).У разі їх зміни вас зобов'язані поінформувати. При відсутності такої інформації продовжуйте оплачувати кредит за реквізитами, вказаними у вашому договорі. Обов'язково зберігайте всі документи, які підтверджують факт і дату платежу (у тому числі і чеки платіжних терміналів). На час процедури банкрутства всі штрафи і пені, прописані в кредитному договорі, скасовуються. Але сам кредит та відсотки необхідно виплачувати в повному обсязі. Як тільки процедура банкрутства буде завершена, і права на кредит повністю перейдуть до правонаступника, штрафи та пені «ввімкнуться» знову.


Ваш борг може перекупити інший банк або колекторське агентство. Якщо мова йде про новий банк, ви продовжите виплачувати борг вже йому, але за старими умовами. При переході прав вимоги за кредитом до законного правонаступнику, всі умови раніше укладеного кредитного договору зберігаються для обох сторін. Але правонаступник може запропонувати вам розірвати діючий договір і укласти новий (саме запропонувати, а не вимагати). Так, якщо ви вирішили переукласти договір із правонаступником, ретельно вивчіть усі умови і переконайтеся, що вони не погіршують вашого положення як позичальника. Змінити які-небудь істотні умови угоди без вашої згоди (тобто в односторонньому порядку) правонаступник банку-банкрута не має права. За законом це вважається перевищенням повноважень. Якщо ви відмовитеся достроково розривати договір і погашати всю суму кредиту, при сумлінному виконанні поточних зобов'язань і дотриманні графіка платежів, вам за це нічого не буде.


Якщо маєте справу з колекторами, сплачуєте тільки суму боргу, яка була на момент передачі колекторам боргу від банку (про відсотки і штрафи мова вже не йде).Одним із поширених методів дії колекторних фірм на боржників є розсилка листів, СМС, телефонні дзвінки родичам боржника тощо. Такі дії є незаконними!Повернення боргу кредитору можливе або в добровільному порядку(боржник самостійно повертає борг), або через суд, шляхом подачі відповідного позову.

 

 

 


 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)