Верховна Рада змінила умови кредитування українців

16 Листопада в 07:21  0  504

На Вкраїні та у світіВерховна Рада змінила умови кредитування українців

Рада прийняла закон про споживче кредитування

 

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому законопроект № 2455 про споживче кредитування.

 

Законопроект спрямований на врегулювання споживчого кредитування та передбачає нові норми, відповідно до яких кредитодавець зобов’язаний оцінювати кредитоспроможність споживача, а споживач буде проінформований про реальну (а не номінальну) відсоткову ставку, починаючи від реклами кредиту і закінчуючи укладанням договору.

 

Відповідний законопроект підтримали 247 народних депутатів.

 

Автори законопроекту пропонують заборонити рекламу нульових процентних кредитів та кредитів без документального підтвердження фінансового стану позичальника.

 

Законопроект пропонує законодавчо закріпити обов’язок банку або іншої фінансової установи проводити оцінку кредитоспроможності позичальника; врегулювати діяльність кредитних посередників; а також змінити черговість погашення вимог за договором про споживчий кредит: у першу чергу, буде виплачуватися сума простроченого боргу, у другу – поточні платежі “тіла кредиту” і відсотки, в третю – суми штрафних санкцій (за чинною редакцією Цивільного кодексу України основна сума боргу (тіло кредиту) сплачується у третю чергу, а штрафні санкції в другу).

 

Проект закону також пропонує врегулювати питання надання додаткових і супутніх послуг з договорів споживчого кредитування.

 

Нагадаємо, що законопроект про споживче кредитування був прийнятий у першому читанні 9 грудня 2015 року.

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

agroglobal.jpg

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)