Крадемо у себе: скільки коштують швидкоплинні задоволення?

18 Серпня 2021 08:57  0  2520

АктуальноКрадемо у себе: скільки коштують швидкоплинні задоволення?

Більшість сучасних українців часто скаржаться, що не вистачає грошей. Але не кожен з цих людей їх дійсно рахує і контролює свої витрати. Так, наприклад, пропонуємо пригадати каву, яку ми можемо купувати хоч кожен день у кав’ярні чи магазинах.


У середньому паперовий стакан кави коштує 20-25 гривень. Це 750 гривень на місяць і 9 000 гривень на рік. Непогана сума, враховуючи, що ці гроші можна витратити на щось необхідне або взагалі інвестувати.

Орієнтуючись на Захід, ми часто спостерігаємо за жителями Америки. Нам здається, що вони постійно їдять фаст-фуд, п’ють каву і ні в чому собі не відмовляють. Але варто зауважити, що американці розбираються у фінансових питаннях значно краще, ніж українці. Вони планують свій бюджет не тільки на місяць, а й на рік, враховуючи глобальні витрати та інвестиції.

 

Саме цього нам і варто вчитися. Перший крок — почати вести облік своїх витрат. Робити це в блокноті чи завантажувати спеціальні мобільні додатки для зручного користування — обирати вам. Але головне — розподілити свої витрати по категоріям. Серед них може бути їжа, транспорт, комунальні платежі, їжа на вулиці або в кафе, подарунки, витрати на одяг та інше.

 

Наша журналістка Євгенія Гончарова поділилася власним досвідом фіксації витрат:

“Контролюю свої прибутки та витрати з 2018 року. Саме тоді я почала заробляти самостійно і мені стало цікаво: куди йдуть мої гроші. З того моменту веду облік бюджету. Занотовую покупки від їжі до оплати завантажених мобільних додатків. Кожного місяця обов’язково аналізую, що можна змінити?

 

Перші 2 роки я жила із розумінням того, що потрібно більше заробляти, а не економити. Але сучасні реалії підводять нас до того, що імпульсивні покупки призводять до дійсно великих та не завжди виправданих витрат. Ці гроші можна перевести у валюту, інвестувати чи просто покласти під депозит. Світ настільки активний та непередбачуваний, що кожному хочеться не просто бути впевненим у завтрашньому дні, а й мати можливість розвиватися, показувати Україну та світ своїм дітям, завчасно забезпечувати їх можливістю отримати вищу освіту або власне житло.

 

На мою думку, фінансовій грамотності дітей необхідно навчати ще змалку і пояснювати, що все в цьому житті має свою ціну. Якщо правильно доносити це дітям, проблем із «ну купи мені цю машинку» взагалі не буде.”

 

Пропонуємо вам базові правила фінансової грамотності:
контролювати витрати;
формувати конкретні фінансові цілі та йти до них;
планувати бюджет;
інвестувати та зберігати гроші.

 

Після того, як люди хоча б 3 місяці поспіль будуть намагатися не просто економити, а грамотно контролювати свій бюджет — можна отримати не тільки приємні висновки, а й значну суму накопичених коштів.

Варто нагадати: не потрібно постійно “тримати себе в руках” та відмовляти в усіх бажаннях. Головне — навчитися це робити не імпульсивно, а грамотно і прагматично.

 

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

13
Супер
18
Сміх
18
Жах
26
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)