Опубліковано закон про кримінальні проступки

24 Квітня в 12:35  0  751

На Вкраїні та у світіОпубліковано закон про кримінальні проступки

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" опубліковано в офіційному парламентському виданні "Голос України", передає УНН.

 

Так, документом спрощується процедура досудового розслідування.

 

Раніше, до прийняття закону, лише слідчі здійснювали досудове розслідування за всіма заявами та повідомленнями, в яких містяться відомості про кримінальні правопорушення. Після введення поняття "кримінального проступку" та спрощеної процедури його розслідування слідчі зможуть сконцентруватися на розкритті тяжких та особливо тяжких злочинів.

 

Згідно з законом, кримінальний проступок є діянням (дією чи бездіяльністю), за вчинення якого передбачений штраф у розмірі не більше 3000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 тис. гривень) або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

 

Водночас злочини поділяються залежно від строку покарання у вигляді позбавлення волі та розміру штрафу: тяжкі та особливо тяжкі.

 

Крім того, документ вносить норму про керування транспортом у стані сп’яніння у Кримінальний кодекс, зробивши її кримінальним проступком:

 

покарання — штраф 17-34 тис. грн і заборона керувати ТЗ до трьох років;

 

при повторному порушенні — до 51 тис. грн із забороною керувати від 2 до 3 років.

 

Також до кримінальних проступків пропонується віднести такі поширені злочини як некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство тощо.

 

Згідно з документом, проводити розслідування кримінальних проступків будуть дізнавачі (службові особи підрозділу дізнання органу Нацполіції).

 

Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені строки — не більше 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру чи затримання, або в інших випадках на строк у строк до одного місяця.

 

Підозрюваного у вчиненні кримінального проступку зможуть затримати:

 

до 72 годин — якщо особа чинить опір правоохоронцю, відмовляється припинити чинити порушення, намагається втекти;

 

на 24 години — якщо людина нетвереза та може завдати шкоду собі або оточуючим.

 

Закон набирає чинності 1 січня 2020 року.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

7
Супер
3
Сміх
2
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_200Х200_22_04_191.jpg

 

 

oez_robota_200Х200_22_04_193.jpg

 

 

 

 

 

Пологи (г.)