Що робимо з котами після підписаної петиції

10 Жовтня в 08:41  0  1483

Події містаЩо робимо з котами після підписаної петиції

На вулицях міста, у дворах багатоповерхівок - всюди безліч бродячих котів. Більшість - це молоді особини, яких просто викидають люди як непотріб. Жалібний “плач” тварин розчулює перехожих, проте прилаштувати котиків у нові домівки волонтерам вкрай важко. Затяжна проблема потребує вирішення, і перший крок до змін - підписана пологівцями петиція про визнання вуличних котів частиною екосистеми міста.

 

Петицію, спрямовану на захист бездомних тварин, виклала на сайті “Розумне місто” пологівчанка, волонтерка і зоозахисниця Ірина Царенко. Її суть у тому, щоб дозволити тваринам оселитися у підвалах, на горищах та знищувати там гризунів. Це потрібно, аби коти маги змогу безпечно жити у місті і мати захист з боку громади та влади. Пропонується їх стерилізація, вакцинація та облаштування котячих домівок.

 

Необхідна кількість голосів на підтримання пропозиції набралася упродовж 5 - 6 днів, наразі петиція знаходиться на розгляді модератором, результати будуть відомі найближчим часом після голосування депутатів на сесії міськради. Якщо міською радою буде прийнято рішення узаконити вільне проживання котів у місті, це б розв'язало руки волонтерам. Але визначити місця проживання для тварин - складно, бо багатоповерховий будинок є спільною власністю мешканців. Не всі готові пристати на пропозицію ініціаторки петиції. Можливість фінансування стерилізації і вакцинації тварин у міській раді підтримують.

 

Нагадаємо, у грудні минулого року була проведена стерилізація бродячих собак. Рішенням сесії міськради вже виділено 100 тисяч гривень на проведення повторної процедури чотирилапим - вакцинацію і стерилізацію нових особин. Процедуру планують здійснити до кінця цього року. З надією на проведення ідентичної процедури котам засинають і любителі вусатих-полосатих. Статистика щодо кількості бездомних котів у місті - невідома.

 

 

Котів викидають десятками, і якщо їх терміново не почати стерилізувати, кількість тільки зростатиме. У збільшенні їх кількості винні не ті, хто піклується про тварин, а ті, хто кидає напризволяще. На бездомних котів звертається менше уваги, бо вони не агресивні. Хоча ігнорувати їх не можна. Від емпатії до тварин починається емпатія до людей. У дітей важливо виховувати правильне ставлення до всіх тварин, аби в подальшому це мало позитивний вплив і у стосунках з людьми. Подібні петиції набрали сили і успішно втілені в життя в інших містах і райцентрах України.

 

Працівники комунальної служби звернулись до клініки “Ремонт тварин” з приводу проведення попередніх розрахунків процедури стерилізації, інформує власник клініки Віктор Солодкий.

 

Серед бродячих котів більшість контактні: йдуть до рук, бо живуть біля під'їздів багатоповерхівок. Таких буде легко відловити і провести стерилізації. Тварину, яка пройде необхідні процедури, потрібно внести до публічної бази даних відповідно до вимог закону. Як один із варіантів - зрізати край одного з вух або більш дороговартісний - чіпування“.

 

Якщо запропоновані умови задовольнять місцеве керівництво, ветеринари готові взятися до роботи.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

26
Супер
3
Сміх
4
Жах
7
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)