На кір захворіли ті, хто не мав щеплення

18 Листопада в 09:24  0  108

Здоров'яНа кір захворіли ті, хто не мав щеплення

У Запорізькій області загострюється ситуація із захворюванням населення на кір - від небезпечної інфекції постраждали вже 62 людини, серед яких 14 школярів молодших класів в сел. Кушугум. Медики пояснюють такий спалах тим, що захворілі діти не мали всього комплексу вакцини проти даного захворювання. Дорослі, серед них є лікарі-інтерни інфекційної лікарні, які теж не мали відповідного щеплення у зв’язку з відсутністю даної вакцини на той час в Україні.

 

З метою стабілізації захворюваності на кір проводяться відповідні карантинні заходи, специфічна профілактика – вакцинація проти кору серед відповідного контингенту.


Як зазначають пологівські медики, в нашому районі на сьогоднішній день в наявності достатня кількість відповідної вакцини. За 10 місяців поточного року проведена значна робота по щепленню дитячого населення. План по вакцинації дітей, які робили це щеплення вперше, виконано на 75,8%, план повторної вакцинації виконали на 65,1%.

 

Кір - гостре інфекційне захворювання, характеризується повітряно-крапельним шляхом передачі. Проявляється висипом на шкірі, супроводжується підвищеною температурою тіла, інтоксикацією, наявністю катаральних симптомів, кон’юктивіту.

Супроводжується ускладненнями центральної – нервової системи, дихальної системи (ларингіт, трахеобронхіт, отит, вторинна бактеріальна пневмонія), ускладненням з боку шлунково-кишкового тракту (гепатит, енцефаліт, лімфаденіт).

 

- Ускладнення корі серйозні та потребують тривалого і складного лікування, тому специфічним засобом профілактики є вакцинація здорового населення. У вогнищах захворювання на кір можливе введення імуноглобуліну особам, що були в контакті та не хворіли і не мають імунітету, але не пізніше, ніж протягом п’яти днів з моменту першого контакту із хворим на кір, - розповіла заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Пологівського ЦПМСД, лікар-інфекціоніст Наталія Івченко, яка зазначила, що чим менша дитина, тим більший ефект від введення імуноглобуліну.


Але, на жаль, введення імуноглобуліну не захищає у 100 % від захворювання. Тому єдиний дієвий засіб – вакцинація. Лікарі радять з увагою відноситися до свого здоров’я та здоров’я своїх рідних. Особливо в такий гострий період.

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

 

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)