Консервація: їжа чи отрута?

3 Листопада в 09:07  0  529

Здоров'яКонсервація: їжа чи отрута?

Й досі дієтологи сперечаються: корисні чи шкідливі консервовані продукти? Хоча консервація теж буває різною, а присутність на наших столах овочів і фруктів цілий рік у свіжому або консервованому вигляді допомагає поповнювати організм вітамінами.

 

Найголовніший міф про консервацію - це те, що в консервованих овочах і фруктах немає корисних елементів. Так, при термічній обробці у процесі консервування багато мікроелементів і вітамінів, як наприклад, вітамін С, дійсно руйнуються. Але лікопін і бета-каротин засвоюються організмом легше в підігрітому вигляді. Лікопін надає червоний відтінок овочам і фруктам, у великій кількості присутній у помідорах, він розщеплює жири і має антиоксидантні властивості. Бета-каротин допомагає зберегти цілісність клітин, бореться зі старінням організму, є антиоксидантом і допомагає зміцнити імунітет.


Деякі мікроелементи ніяк не руйнуються в процесі консервації. Це, наприклад, кальцій, магній та інші. Так що в будь-якому випадку наш організм поповнюється корисними речовинами, які містяться в консервованих продуктах.


Ще один міф - у банках з консервованими продуктами міститься одна хімія. Одне з головних правил консервації - це використовувати свіжозібрані овочі і фрукти. Вони не проходять жодних хімічних обробок, а в якості консервантів використовуються природні компоненти, такі як сіль, лимонна кислота і спеції. Хоча….

 

Найоптимальніший варіант для осінніх заготовок - це заморозити овочі. Так вони збережуть практично всі свої корисні властивості. Є дослідження, які показують, що заморожені продукти не тільки не відстають від свіжих за поживністю, але в ряді випадків перевершують їх.


В ідеалі, для заморозки відбираються тільки плоди вищої якості; потім їх ретельно очищають і піддають попередній обробці (подрібнюють, шаткують і т. п.); нарешті, миють, у разі потреби бланшують, упаковують і заморожують (ці останні дві операції можуть мінятися місцями).

 

Консультант із харчування Анна Хоменко зазначає: до кожного продукту потрібно підходити вибірково.


- У першу чергу, потрібно говорити про те, що консервовані продукти можна їсти не всім: є певні захворювання, при яких консервація шкідлива. Людям, які що страждають на серцево-судинні захворювання, хвороби шлункового тракут, діабетом не рекомендується зловживати солоним, маринадами та варенням. Це може призвести до підвищення як тиску, так і рівня цукру в крові. До того ж, консервують завжди з чим? Аспірінка, лимонна кислота, оцет, сіль, цукор. А далі - процеси бродіння, бактерії, зайві калорії та проблеми. Небажано зберігати консервацію більш ніж два роки, так як консервація насичується по мірі зберігання кислотами, солями, які можуть зашкодити здоров'ю. Наприклад, абрикоси з кісточками, як, у принципі, й інші кісточкові фрукти, слід з'їсти у перші півтора року після консервації. З кісточок згодом виділяються токсини, які є для організму людини отрутою. Що занадто, то недобре. Головне - у всьому знати міру, в їжі зокрема, - зазначає Анна.

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

agroglobal.jpg

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)