Нардепи придумали, як стягнути з українців борги за комуналку

21 Серпня в 09:51  0  1030

На Вкраїні та у світіНардепи придумали, як стягнути з українців борги за комуналку

У Раді придумали, як боротися з боржниками за комунальні послуги

 

Зовсім скоро у боржників із зарплати можуть почати списувати 25% на виплату заборгованості, або заарештують майно.

 

В Україні борг населення за комунальні послуги перевалив за 29 мільярдів гривень, і це ще без врахування несплат за електрику та газ.

 

Тож депутати придумали законопроект, який покликаний боротися з боржниками. Зовсім скоро у боржників із зарплати можуть почати списувати 25% на виплату заборгованості, або заарештують майно.

 

Як депутати пропонують вибивати борги за комуналку
Подібна законодавча ініціатива вкрай необхідна, стверджують у профільному міністерстві розвитку громад та територій України.

 

"Нам сподіватися на те, що будуть вчасно відремонтовані теплові мережі або мережі водопостачання, або вжиті заходи більш енергоощадного обладнання запровадження, у нас таких сподівань нема. Бо досить велика заборгованість у певної категорії споживачів", - пояснює заступник міністра Наталія Хоцянівська.

 

Сьогодні, якщо ви боржник і тривалий час не сплачуєте за комунальні послуги, виконавча служба може претендувати на ваше майно. Натомість законопроект дає можливість врегулювати цю ситуацію, каже ініціатор документу. "Реструктуризація на сьогодні не є основною, тобто основою тих договорів. Якщо буде ухвалено цей законопроєкт, то вона буде обов'язковою як елемент захисту громадян перед якимись послугонадавачами", - пояснив народний депутат Михайло Лаба.

 

Якщо документ все ж буде ухвалено, працюватиме цей механізм наступним чином. "Передбачено, що не більше ніж всі платежі. Тобто, це твоя комуналка в цьому місяці, плюс боргові зобов'язання з реструктуризацією максимум на 60 місяців, не перевищуватимуть 25%. Тобто 1/4 твого заробітку, якщо ти працездатна особа, або 20% від твого пенсійного забезпечення", - роз'яснив правозахисник Богдан Кушнір. Якщо не вклались у 60 місяців, договір про реструктуризацію боргу автоматично подовжиться. Це якщо ви сумлінно віддаєте несплати. В іншому випадку виконавча служба до вас добереться.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

10
Супер
4
Сміх
8
Жах
21
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)