Коли ж Леніна пропишуть в музеї?

23 Березня в 09:10  0  298

Події містаКоли ж Леніна пропишуть в музеї?

Влітку 2015 року в рамках проекту декомунізації на центральній площі міста знесли постамент Леніна.


Тоді міська влада разом із депутатами й активістами самооборони ініціювали демонтаж пам’ятника Леніну з метою його збереження, надалі планували встановити його, як історичну пам’ятку, на території краєзнавчого музею, де для нього було виділено місце.


З площі Ленін поїхав на складу КУП «Житло-Сервісу» і мав зберігатися там до подальшого вирішення своєї долі.


Де ж наразі перебуває Ілліч?


За словами міського голови Юрія Коноваленка, через великі габарити постаменту перевезти його до музею просто неможливо, для цього немає спеціалізованого транспорту. Депутатами розглядалися й інші пропозиції щодо його подальшої долі, однак вирішили залишити пам’ятник у спокої. На сьогодні він так і залишається лежати в ангарі-мавзолеї на території КУП «Житло-Сервісу».


Та пам’ятник Леніну не єдина матеріальна річ, що відноситься до проекту декомунізації в нашому місті, є й інші. Тоді ще директор Пологівського краєзнавчого музею Ірина Садова запропонувала мешканцям Поліг приносити усі ліквідовані декомунізацією речі до музею. Це можуть бути бюсти, пам’ятники, таблички з назвами вулиць, герби, та інші пам’ятки, аби зберегти їх в музеї для нащадків.


Наскільки активними в цьому були наші земляки, поцікавились в Ірини Павлівни:


- Стосовно цієї пропозиції, свідомого волевиявлення народу, не було. Можливо у людей немає чого нести, або немає бажання цього робити. Та, коли ми звертались конкретно до жителів міста з проханням надати якісь експонати для поповнення музею, люди завжди відгукувались. З Басанської сільської ради до музею привезли пам’ятник Леніна і Щорса, тодішньої Чапаєвської – Леніна і Дзержинського, із Тарасівської сільської ради – Леніна. Щодо переміщення до нас Леніна з центральної площі міста, розпоряджень від влади не було, - уточнила директор.


Час минає і Леніна скоро ніхто не згадає. Якщо ж влада колись повернеться до питання стосовно подальшого проживання колишнього вождя пролетаріату, сподіваємось Районка про це дізнається першою.

 

 

 

 

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

robota_200_200_1.jpg

robota_200_200_2.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)