Колекціонування спиртних напоїв як пропагування тверезого способу життя Есть фото

18 Березня 2021 10:18  0  1252

ОсобистістьКолекціонування спиртних напоїв як пропагування тверезого способу життя

Саме такий життєвий принцип сповідує пологівець Анатолій Плетінь. Чоловік збирає пляшки із спиртними напоями. Його колекція налічує близько 500 екземплярів, завезених із різних куточків світу. Цікавим є той факт, що жоден експонат не відкривали і не вживали.


70-річний Анатолій Іванович не вживає алкоголю і не палить. Мабуть, саме тому у його домі і оселилася унікальна колекція)) Пляшки зі спиртними напоями урізноманітнює набір унікальних запальничок. Вироби колекціонеру дарують рідні та знайомі, повертаючись із подорожей.

 

“Коли в домі є спиртні напої, не обов'язково їх вживати,” - твердить чета Анатолія та Валентини Плетінь. В такий спосіб сімейна пара пропагує тверезий спосіб життя.


Географія колекційних експонатів сягає 58 країн світу. В колекції Анатолія Івановича напої із Таїланду, Китаю, Японії, Італії, Ізраїлю, Аргентини та багатьох інших.
Кожна пляшка має акцизну марку (якщо вона існує в країні).


Все почалось у 2015 із пляшки віскі Hankey Bannister (улюблений напій Вінстона Черчілля). Її чоловіку подарував син Денис на день народження.

Зараз пляшки на відведених для них полицях стоять у два ряди, їх кількість сягає п'ятисот, і жодна не дублюється. За місткістю тара різна: найменша пляшечка - 15 мілілітрів, а найбільша - 3 літри. Вартість напоїв варіюється від сотні до десяти тисяч гривень.

 

Багато експонатів у колекції Анатолія привезені із-за кордону. Деякі з них - справжні витвори мистецтва. Тут і “яйце Фаберже”, валіза, фігури різних тварин, шаблі, перці, шайба, вогнегасник, є й “пікантні” моделі пляшок. Є горілчана колекція пляшок із портретами президентів України.

 

Серед рідкісних експонатів - чорна горілка з Австрії, іспанська з кастаньєтами, спиртові настоянки на травах, зі зміїною та ящірковою отрутою. Плазуни, відповідно, занурені на дно пляшок. Подібні напої вживають по чайній ложці за потреби, в якості ліків, уточнює господар незвичної колекції. Присутні в колекції всі 10 пляшок горілки “Перваку” та “Білочки”.

 

Окрема полиця виділена під пляшки горілки виробництва радянських часів. Наприклад, “Пшенична” датується 70 роком, тут же поряд - чекушка коньяку.

 

Найважче у такій справі, говорить Анатолій Іванович, - підтримувати належний лад на полицях з напоями. Пил з пляшок витирають на пару з дружиною. Буває, справа займає цілий день.

 

Пляшки займають чимало місця в домі. Анатолій мріє побудувати спеціальне приміщення для розміщення колекції, яка, впевнений, буде поповнюватись.

 

Цікаво, що професійна діяльність Анатолія Івановича ніяким чином не пов'язана з його хобі. Технік-механік, працював механізатором, механіком. Про свою пристрасть мало кому розповідає, в основному колекція поповнюється через рідних та добрих друзів, яким відомі уподобання чоловіка.


Однодумців серед пологівців Анатолій Іванович поки не знайшов. Але впевнений, що унікальні хобі мають і інші земляки.

 

 

  

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

17
Супер
4
Сміх
1
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)