Єдине ціле й нерозривне: життя, куліси, сцена Есть фото

28 Березня 2013 10:25  0  2400

ОсобистістьЄдине ціле й нерозривне: життя, куліси, сцена

Театром захопилась змалечку, коли її, ще не школярку, тато повів на виставу. Той похід до театру ім. Щорса запам’ятався Катерині Кодак, майбутньому керівнику народного театрального колективу КБК «Гірник» на все життя.

 

- Я й досі подумки переглядаю ту виставу, - згадує Катерина Кодак. - Школяркою вирішила, що, так чи інакше, пов’яжу своє життя з театром. А тато підтримав моє прагнення, за що я йому вдячна.

 

Вступаючи до Дніпропетровського театрального коледжу, неабияк хвилювалась, адже на відміну від багатьох абітурієнтів не мала ніякої підготовчої бази. Попри всі свої сумніви вступила до коледжу з першого разу на режисерське відділення.

 

Зі сценою на «ти»

 

Театр у КБК «Гірник» Катерина Кодак створила 35 років тому, у далекому 1978 році. Згодом колектив перетворився на справжнє коло друзів. Катерина Пилипівна з теплотою в голосі згадує акторів, які стояли у витоків театрального колективу: Івана Пижова, Фаїну Бурду, Олексія Рєзніка, Володимира Павловського, Івана Лісовського та багато інших.

 

Колектив, який презентував своєму глядачеві якісні вистави, брав участь та перемагав у багатьох фестивалях та конкурсах, добре відомий пологівському глядачу. Аматори сцени вже давно стали професіоналами.

 

І актори, і керівник згадують Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва: «Від Гіпаніса до Борисфену», де народний театр КБК «Гірник» з п’єсою Марка Кропивницького «По ревізії», однією з останніх робіт, став лауреатом.

 

Сьогодні Катерина Кодак - не лише режисер народного театрального колективу КБК «Гірник», вона очолює АРТ-студію «ДЮК», де працює з дорослим і дитячим колективами.

 

 

Тонке мистецтво – керувати

 

Для акторів народного театрального колективу КБК «Гірник» Катерина Кодак не лише талановита особистість, а й чудовий керівник.

 

- У творчому колективі – особливі стосунки. Творча людина більш образлива, має раниму душу. Тож керувати таким колективом нелегко, проте Катерині Пилипівні це вдається, - зазначає актор театру Володимир Павловський. – Вона може знайти спільну мову з кожним актором. І це додає колективу згуртованості.

 

Наразі під керівництвом Катерини Кодак театрали працюють над двома прем’єрами: дитячий колектив АРТ-студії «ДЮК» підготував виставу «Нічегошик», а колектив народного театру КБК «Гірник» працює над прем’єрою «Ціо-ціо-Саня».

 

27 березня весь світ відзначає Міжнародний день театру. Вітаємо усіх служителів Мельпомени і бажаємо нових ролей, заповнених залів та успішних прем’єр!

 


Фотограф: Наталія Недялкова

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)