Грудень у Пологах - сезон мандарин і … кліщів?!

25 Грудня в 12:16  0  990

Здоров'яГрудень у Пологах - сезон мандарин і … кліщів?!

Грудень надворі: у парках зеленіє травичка. Ніякого натяку від природи на зимову погоду. Цього року маємо теплий початок зими. Що він нам приніс: ГРВІ та ... кліщів. Паразити, мабуть, подумали, що настала весна і активно почали пробуджуватися.

 

У Пологах стали траплятися випадки коли кліщі вражають домашніх тварин. В результаті чого чотирилапі улюбленці проводять години часу під крапельницями у ветеринарній клініці.

 

Отже, що ж маємо робити, коли після прогулянки ваш собака приніс на собі кровопитця?

 

"Районка" звернулась за роз'ясненням питання до лікаря-ветеринара з клініки-аптеки "Ремонт тварин" Валерія Тертишного.

 

За словами лікаря, активізація кліщів пов'язана з високим температурним режимом на вулиці. По-перше, якщо вашу тварину, або, не дай Боже, вас самих вкусила ця комаха, самостійно діяти не можна. У цій ситуації потрібна допомога спеціаліста.

 

По-друге, як профілактику для тварин, лікар рекомендує застосовувати проти паразитарні препарати:

 

- краплі (діють протягом 4 тижнів);
- нашийники (від 2 до 8 місяців);
- жувальні таблетки (до 90 днів).

 

Після кожної прогулянки лікар радить прискіпливо обдивлятися тварину, а саме, його вразливі місця: підмишечні та пахові впадини, вуха та шию. У цих місцях, виявляється, найтонша шкіра.

 

І, головна неприємність! Своїм укусом кліщ може заразити тварину небезпечною для здоров’я і життя хворобою - піроплазмозом. Це може призвести до негативних наслідків. У такому випадку треба якнайшвидше показати вражену тварину лікарю-ветеринару.

 

Отже, пологівців закликаємо вас бути обережними, берегти себе та своїх улюбленців від небезпеки. Сподіваємось, що погода стане такою, як повинна бути за календарем – морозною і сніжною!

 

Автор: Ольга БЕЛИМЕНКО

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)