Собаководи міста об’єднуються заради культурного життя собак і людей

19 Серпня в 11:57  0  1458

Події містаСобаководи міста об’єднуються заради культурного життя собак і людей

ВОНА ЛЮБИТЬ СОБАК

 

Світлана ВЯЗОВЦЕВА - пологівчанка, яка працює майстром з манікюру в салоні «ОК», що на м-ні Пологи-5. Крім творчої роботи, жінка не уявляє свого життя без чотирилапих друзів. Серед інших вона обрала породу кавказької вівчарки. Двоє їх представників виховує рік. Дівчинку звати Гюрза, хлопчика Джабар. Імена сама не обирала, вони були зазначені в паспортах тварин. Це не перші чотирилапі вихованці Світлани, вже третє покоління.

ВІН ЗНАЄ ДО НИХ ПІДХІД
Олександр СЕРЕДА - житель Запоріжжя, кінолог, інструктор "Кінологічного клубу України", эксперт "Всеукраїнської кінологічної організації" та "Федерації кінологів Європи", керівник "Федерації службово-спортивного собаководства України в Запорізькій області".

 

Своє життя не уявляє без роботи з собаками. Найкраще, що він вміє робити, – це вміло дресирувати собак, корегувати їх негативну поведінку, надає допомогу у виборі і придбанні цуценят, проводить групові навчальні заняття із собаками.

 

ЩО ЇХ ОБ’ЄДНАЛО
З усіх собак-кавказців, які в мене були раніше, я не мала проблем з їх вихованням. Аж ось, собаковод зі стажем, я стикнулася зі складнощами у характері свого молодого вихованця. Почала шукати кваліфікованої допомоги. І знайшла контакти Олександра Миколайовича, подзвонила йому. Він погодився приїхати у Пологи. Так ми почали проводити індивідуальні заняття. Результатів довго чекати не довелося. Потім з’явилась ідея проводити групові заняття.

 

ЗНАЙШЛАСЬ КОМПАНІЯ
Історія почалася у лютому цього року. Сьогодні ж компанія собак, які тренуються з професійним кінологом, значно збільшилась. Приєднались в першу чергу ті заводчики, вихованці яких мають певні проблеми, наприклад, агресія до людей та інші. В результаті, протягом 1-2 місяців проблеми зникають. Крім цього, пологівські чотирилапі беруть участь у виставках та отримують значні досягнення і відзнаки.

 

МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ
Щонеділі о 18:00 собаководи з’їжджаються разом із вихованцями на тренувальні заняття, які проходять на стадіоні «Мінерал», що на м-ні Пологи-5. Куратором групи є Світлана Вязовцева. Вона запрошує бажаючих приєднуватись до їх групи, щоб плекати культуру поведінки собак.

 

КАНІСТЕРАПІЯ
Кінолог Олександр Середа на волонтерських засадах проводить заняття з каністерапії.

 

Що це? Абсолютно новий для України метод реабілітації за допомогою спеціально навчених і відібраних собак. У всьому світі є великі доробки і досягнення у цьому напрямку. В Україні лише за останні 5-7 років цей метод став відомим. Кінологи працюють над тим, щоб він став доступним для наших дітей, для наших людей. Це не тільки реабілітація, це може бути абілітація для дітей, які народилися із певними особливостями психофізичного розвитку: із синдромом Дауна, із ДЦП, із розладами аутичного спектру.

 

Каністерапія може бути корисна для людей похилого віку, які перебувають у спеціалізованих будинках, для тих, хто тривалий час знаходяться в медичних установах, для людей з онкологією або з іншими тяжкими хворобами.

 

Такий метод реабілітації буде корисним при посттравматичному синдромі, для військових, які побували у зонах бойових дій.

 

ПОЧАТОК Є, БУДЕ ПРОДОВЖЕННЯ
Світлана Вязовцева сподівається, що група любителів собак у нашому місті та районі буде розширюватись. Разом із цим має надію, що умови для вигулу і тренувального процесу чотирилапих будуть покращуватися. А місцева влада від намірів перейде до реальних справ із влаштування та організації місць для вигулу собак.

 

Автор: Людмила СОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

21
Супер
4
Сміх
1
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)