Харків’яни у Пологах хочуть рити новий кар’єр

5 Квітня в 13:16  0  1442

На районіХарків’яни у  Пологах хочуть рити новий кар’єр

Причини та наслідки вивчала місцева влада. В чому проблеми? По-перше, є ризики погіршення екологічного стану на Пологівщині. По-друге, це може бути тиском на ГДК «Мінерал». По-третє, навіщо харків’янам пологівська сировина, яка не пройшла тестування?

 

На початку березня Пологівська міська рада отримала лист від Запорізької ОДА в якому повідомлялося про те, що до Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької ОДА надійшов лист щодо надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки вогнетривких глин та вторинних каолінів на Пологівському родовищі (ділянки №5, №6, №10) що у Пологівському районі. У зазначеному листі обласна влада звернулася до нашої мерії з проханням розглянути дане питання і надати свої пропозиції.

 

У представлених на розгляд матеріалах зазначено, що ділянки надр №5, №6, №10 знаходяться на лівому березі річки Конка, геологічне вивчення цих ділянок не проведено, запаси не затверджені. Орієнтовно вищезазначені ділянки знаходяться на межі територій міста Пологи та Інженерненської сільради і протягуються у бік очисних Пологівського ОЕЗу. Зараз на цих землях розташовуються сільськогосподарські угіддя, паї, дачні ділянки пологівців.

 

У ході вивчення питання стало відомо, що ініціатором розроблення кар’єру у Пологах є приватне акціонерне товариство «Харківський плитковий завод», на виробництві якого виготовляють керамічну плитку. Тому харківські виробники й звернулися до держави (Держслужби геології та надр України) з проханням надати дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки без проведення аукціону. Це означає, що після отримання дозволу на чорноземах Пологівщини почнеться розроблення кар’єру з невідомим у майбутньому результатом.

 

Так як у нашому місті видобутком та переробкою надр (саме вогнетривкої глини і каоліну) протягом 90 років займається Гірничодобувна компанія «Мінерал», міська влада звернулася щодо цього питання до місцевих гірників. Виявилось, що продукція ГДК «Мінерал» протягом 2014-2016 років пропонувалась ПрАТ «Харківський плитковий завод», були відправляли її зразки у Харків. Проте за результатами тестувань вона виявилася непридатною для використання у технологічному процесі харківського підприємства. Тому, на думку пологівських гірників, це свідчить про відсутність підстав для надання спеціального дозволу на користування надрами ПрАТ «Харківський плитковий завод». Більш того, керівництво ГДК «Мінерал» дії харківських підприємців розцінює як спробу створення тиску та недружнього поглинання ТОВ «ГДК «Мінерал».

 

Відповідно наші гірники звернулися з клопотанням до органів влади різних рівнів не погоджувати надання спеціального дозволу на користування надрами ПрАТ «Харківський плитковий завод».

 

Застережні прогнози екологів щодо ймовірного погіршення екологічного стану на Пологівщині через розробку нового кар’єру додали місцевій владі впевненості про додаткові ризики для населення та порушення підземної еко-системи.

 

Гірше за все, що у Пологівської міської ради відсутні повноваження щодо погодження спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки вогнетривких глин та вторинних каолінів на Пологівському родовищі.

 

Відповідно діючого законодавства України - ці функції виключно державні. А значить останнє слово, на жаль, не за місцевою владою.

 

Поміж тим, у міській раді це гостре питання було розглянуте депутатами на сесії та членами виконавчого комітету на останньому із засідань. Рішення було прийняте однозначне: рекомендувати Запорізькій обласній раді не погоджувати ПрАТ «Харківський плитковий завод» надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки вогнетривких глин та вторинних каолінів на Пологівському родовищі (ділянки №5, №6, №10) що у Пологівському районі.

 

Як розвиватимуться події в майбутньому, покаже час. Будемо сподіватися, що пологівцям не доведеться протистояти тиску «зверху», як у сусідньому Гуляйполі.

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Всего комментариев: 1

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

 1  Сергей   alt 05.04.2018 21:08
(Відповідно наші гірники звернулися з клопотанням до органів влади) це які гірники зверталися якщо самі гірники про це в перше чують а по питанню щодо тиску на ГДК Мінерал то там и так работать особо не хочуть а з появою нового підприемства міинералу доведеться рахуватись із працівниками и платити зарплатню відповідного розміру а не шукати способу платити мінемальну зарплатню як це відбуваеться зараз
Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Пологи (г.)