Як та хто допомагає селянам пережити карантин

27 Квітня в 09:06  0  969

На районіЯк та хто допомагає селянам пережити карантин

В умовах карантину найтяжче доводиться селянам. Відрізані від органів соціального забезпечення, при обмеженому спілкуванні, тут кожен “виживає” як може. Журналісти Газети поспілкувались з пологівцями, що проживають за межами міста і особами, на яких покладена місія забезпечення життєдіяльності села.

 

Ізоляція через карантин селянам дається нелегко. Пологівці зазначають, що соцпрацівники, на яких покладена функція забезпечення пенсіонерів доставкою продуктів харчування і медикаментів, справляються із завданням майже на відмінно.З доставкою пенсій теж проблем не виникає - пенсію по домівках розносить листоноша вчасно, а от покупка продуктів харчування у сільських крамницях відбирає майже весь дохід. За відсутності конкуренції підприємці постійно підвищують ціни, нарікають селяни. Відчутний дефіцит і у посадковому матеріалі. Насіння та саджанці раніше купували у місті, тепер же обмежуються обміном рослинного товару між собою.

 

Проблема відсутності аптек по селам відчувається найгостріше. Задля покупки ліків люди домовляються між собою, щоб їхати у місто. Винаймають автівку, переплачуючи в рази, така ж ситуація при відвідуванні лікарні.

 

Виручають відділення Нової пошти, якими селяни користуються для замовлення та доставки із міста найнеобхіднішого.

 

Загалом, селяни дотримуються умов карантину не гірше від містян, обмежують контакти і відвідування громадських місць.

 

Як допомагають пенсіонерам

Питання забезпечення мешканців району найнеобхіднішим було відрегульовано ще на початку карантину, зазначає голова Пологівської РДА Артур Крупський.

 

Організація процесу забезпечення всім необхідним мешканців сіл покладено на старост та сільських голів. Налагоджено контакт із сімейним лікарем, за необхідності він також здійснює доставку ліків своїм пацієнтам. Селяни мають постійний зв'язок з сільськими головами, лікарями та соцпрацівниками. Працівники територіального центру обслуговують мешканців всього району в період карантину.

 

Працівники пенсійного фонду також виконують покладені на них функції забезпечення доставки засобів гігієни, продуктів харчування та пенсій людям похилого віку. В разі необхідності люди можуть звернутися до соціального робітника чи старости села. Скарг та пропозицій від мешканців села до нас не надходило. Сільськогосподарський комплекс працює повноцінно, посівна компанія триває за планом, коментує очільник району.

 

Голови сіл - на передовій
Один із найбільших старостинських округів у громаді - Інженерненський. Мешканців шести сіл - Новофедорівки, Павлівського, Новокарлівки, Багатого, Українського, Інженерного керівництво намагається в повній мірі забезпечити життєво необхідною провізією.

 

Продуктами харчування забезпечуються всі села. У селах, де немає продуктових магазинів, за домовленістю доставкою і продажем продуктів займається підприємець з дотриманням всіх санітарних умов.

 

Найбільше звернень від мешканців сіл маємо з приводу забезпечення транспортом, за потреби відвідати лікарню в місті чи інше. Особисто до мене селяни звертаються з проханням покупки та доставки ліків. Намагаюсь їм максимально допомогти у цьому, особисто доставляла медикаменти. В умовах обмежень прийому громадян, здійснюємо реєстрацію народження, смертей і навіть маємо одну заяву на одруження у травні. Мешканці наших сіл дотримуються всіх встановлених умов карантину, коментує Наталя Кошель, в.о. старости Інженерненського старостинського округу Пологівської міської ради.

 

В.о. старости Басанського старостинського округу Пологівської міської ОТГ Олександр Петрушов:

Села Басань та Ожерельне продовжують жити в умовах карантину. Продуктові магазини працюють, організовують замовлення і доставку товарів і підприємці, працюють в режимі ”автолавки”. Соціальні працівники організовують забезпечення пенсіонерів медикаментами, я часто виїжджаю до Поліг, тому маю можливість придбати для людей необхідні ліки.

 

Голова Пологівської сільської ради Марина Рубан:

До мене особисто було кілька звернень з проханням придбати медикаменти у місті, я не відмовляю. Проблем з продуктами у нас не виникає, магазинів у селі достатньо. Забезпеченням самотніх людей похилого віку займаються соціальні працівники, за потреби вони доставляють людям продукти, так само допомагають стареньким у цьому і працівники пошти.

 

Голова Григорівської сільської ради Сергій Радченко:

Самотніми людьми опікується працівник терцентру. В разі особистого звернення мешканців села до мене, не відмовляю. Вирішуємо питання не тільки з покупкою медикаментів пенсіонерам, а й інші, наприклад, доставка газу в балоні. Раніше його привозили тільки з міста. Продуктові магазини працюють, перебоїв із підвезенням товарів першої необхідності немає. Крім того, до села возять хліб із сусіднього району. В разі необхідності поїхати в місто, люди домовляються між собою, багато хто має власний транспорт.

 

Терцентр розширив межі надання соціальних послуг
Безкоштовну доставку продуктів харчування, медикаментів та оплату комунальних послуг селянам під час карантину забезпечують працівники терцентру. “Заявки приймаємо від мешканців села і міста. При цьому не має значення, чи має людина, що потребує допомоги, родичів, дітей. Адже вони можуть мешкати окремо і не мати можливості допомогти рідним,” - пояснила директор Пологівського терцентру Тетяна Терен.

 

За словами керівників пологівських сіл, колапсу в сільській місцевості через карантин не сталося, але обидві сторони покладають надії на покращення ситуації, виходу з карантину і відновлення стабільного життя в районі.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

17
Супер
5
Сміх
3
Жах
3
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)