За проживання не за місцем реєстрації – штраф

10 Січня в 14:19  0  1391

На Вкраїні та у світіЗа проживання не за місцем реєстрації – штраф

Українці, які відсутні за місцем реєстрації понад 30 днів, зобов’язані повідомити про це відповідні органи, а також про нове місце проживання. Якщо ж вони уникатимуть надання такої інформації – їх буде оштрафовано.

 

Такі нововведення було здійснено Кабінетом міністрів (постанова №207 від 2 березня 2016 року). Згідно з ними, функції реєстрації передали з Державної міграційної служби місцевим органам влади.

 

А якщо врахувати той момент, що штрафи поповнюватимуть місцеві бюджети, то кількість перевірок громадян може зрости у геометричній прогресії і, це і стане стимулом для місцевої влади активніше знаходити “порушників” і їх штрафувати.

 

За невиконання такої норми спочатку попередять, а потім під час кожного виявлення порушення накладатимуть штрафи в розмірі 17 – 51 гривень.

Взагалі доволі складно визначити, хто тут проживає, хто ні, хто прописаний, а хто ні.

 

Завжди можна сказати: “Я в гостях, зараз поїду додому» або «Так, я прописаний в Дніпрі, але працюю в Києві і кожен день їжджу додому попутками”, і незважаючи на абсурдність такої заяви, буде складно довести зворотне. Та воно того й не варте – за 17 гривень штрафу ніхто не буде проводити розслідування і з’ясовувати, де хто живе.

 

Дехто вже зараз вирішив на цьому підзаробитися. В інтернеті з’явилося багато пропозицій про реєстрацію за плату в будь-якому регіоні України. Ціни різні: від 2000 грн за рік “проживання” в обласному центрі, куди люди їдуть у пошуках роботи, до 12 тис. грн — для псевдопроживаючих прикордонних районів. Їм така реєстрація, навіть фіктивна, дозволить через 3 роки отримати право на багаторазовий безвізовий в’їзд на прикордонні території (до 50 км від кордону) країн ЄС — Угорщини, Словаччини, Румунії.

 

Тож зміни ввели. Тепер в Україні «живи – де хочеш» не проходить. А як же Закон «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», який ніхто не відміняв?..

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)