Хто з пологівців може лікуватися у терапевтичному відділенні залізничної лікарні

23 Грудня 2020 09:16  0  1766

Події містаХто з пологівців може лікуватися у терапевтичному відділенні  залізничної  лікарні

У зв'язку із збільшенням кількості ліжок для хворих на ковід Пологівську БЛІЛ позбавили терапевтичного відділення.
Там розгорнули додаткових тридцять ліжок. Пацієнтів із соматичними патологіями тепер відправляють на лікування у Гуляйполе і Більмак.


“Сімейний лікар визначає необхідність щодо госпіталізації хворого. У разі виникнення екстреного випадку швидка допомога пацієнта з ознаками інсульту та інфаркту доправляє до лікарень Гуляйполя чи Більмака. Всі інші можуть лікуватися на стаціонарі Пологівської залізничної лікарні, де розміщені терапевтичні та неврологічні ліжка”, - коментує головний лікар Пологівської БЛІЛ Роман Кравченко.

 

У відділенні терапевтичного профілю лікують хворих з серцево-судинними захворюваннями, з захворюваннями дихальної системи, нирок, печінки, суглобів, крові, системи травлення і т.д. Пологівці, що мають такі проблеми зі здоров'ям, не готові їхати до сусідніх районів аби отримати відповідне лікування. Тим паче, що в місті функціонує ще одна медустанова, що віднедавна перебуває в комунальній власності міста, - залізнична лікарня.

 

Виявляється, далеко не всі можуть бути її пацієнтами

 

Хто та за яких умов може пролікуватися у залізничній лікарні, розповіла Наталя Івченко, спеціаліст відділу соціального захисту і охорони здоров'я Пологівської міської ради.

 

“У зв'язку з карантином наразі планові госпіталізації під забороною. Лікування пацієнтів дозволено за умови, якщо є гострий або невідкладний стан.

 

На базі залізничної лікарні розміщено 20 терапевтичних і 20 неврологічних ліжок. Пролікуватися там зможуть тільки непрацюючі громадяни або такі, що не потребують видачі лікарняного листа.

 

Госпіталізація хворих до відділення можлива тільки з підтвердженням негативного аналізу на ковід. Відповідно до наказу МОЗ, це повинно бути обстеження крові на наявність антитіл вірусу.


При наявності аналізів і з урахуванням скарг на самопочуття можна оформитися на лікування до терапевтичного відділення будь-кому з пологівців, а не тільки працівникам залізниці.
Лікарня обслуговує усіх мешканців Пологівської громади.

 

Медичний заклад ще не отримав документального підтвердження про проходження акредитації, відповідно не має юридичного права оформлювати пацієнтам лікарняні.

 

Ще одна проблема у роботі відділення полягає у тому, що в лікарні відсутнє цілодобове чергування лікарів, вночі працює тільки середній медичний персонал. Робочі години лікарів закінчуються о 15:30, не працюють вони у суботу та святкові дні. Відповідно, хворі, які потребують надання екстреної допомоги та підтримки життєзабезпечення, не зможуть цього отримати в залізничній лікарні.

 

На базі медзакладу функціонує флюорограф, рентген апарат, фізкабінет. Крім лікування в стаціонарному відділенні, тут продовжують проводити медичні огляди, ведеться прийом вузьких спеціалістів, проводиться лабораторне обстеження.

 

На майбутнє плануємо розробити алгоритм дій, щоб в разі наявності гострого стану у хворого мати змогу лікуватися на стаціонарі навіть за відсутності направлення від сімейного лікаря.

 

Стосовно того, чи можуть пролікуватися в даній установі мешканці інших громад району, все повинно вирішуватися на рівні керівництва двох громад: в якості відшкодування окремо за кожен пролікований випадок чи в іншому плані. При цьому потрібно враховувати видатки на комунальні послуги та надання додаткових медичних послуг.”

 

На питання, за яких умов у залізничній лікарні можуть лікуватися мешканці Федорівської та Воскресенської громад, голова Пологівської громади Юрій Коноваленко відповів:

 

“На 2021 рік ми запропонували головам громад взяти участь у співфінансуванні утримання закладів стоматологічної поліклініки, Пологівської БЛІЛ та залізничної лікарні, адже у даних медустановах обслуговуються мешканці всіх громад.”

 

 

 

 

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

11
Супер
9
Сміх
29
Жах
27
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)