В Гуляйполі викупили садибу Махна - гроші виділили з місцевого бюджету Есть фото

15 Серпня в 06:50  0  1581

Новини ГуляйполяВ Гуляйполі викупили садибу Махна - гроші виділили з місцевого бюджету

Будинок, в якому жив старший брат відомого революціонера Нестора Махна Карпо, викупили у родичів за рахунок коштів місцевого бюджету. Садиба сім'ї революціонера обійшлася громаді в 150 000 гривень.

 

Раніше в будинку жив внучатий племінник Нестора Махна Віктор з дружиною Любою. Коли чоловік помер, жінка продовжувала доглядати за будинком, розповідала туристам багато історій, пов'язаних з сім'єю анархіста. Після того, як і вона померла, її родичі вирішили продати будинок

 

Про це Газеті розповіла заступник міського голови Гуляйполя з питань інфраструктури та інвестицій Світлана Плющій.

 

За її словами, питання викупу будинку легендарного батьки обговорювалося на сесії міської ради. Проект підтримали депутати.

 

"Ключі від садиби Махна вже у нас. Вона офіційно є комунальною власністю. Це єдина садиба, яка пов'язана з особистістю Нестора Івановича. У Краєзнавчому музеї у нас тільки тематичний "куточок" і легендарна тачанка. Туристам цей напрямок цікавий, і тому його потрібно розвивати.

 

Недарма ж Гуляйполе називають "Махноградом", - зауважила Світлана Плющій.

 

Планується, що викуплений будинок з часом стане садибою-музеєм "Хата Махна". Екскурсії для туристів проводитимуть співробітники краєзнавчого музею. Раніше гостей зустрічала дружина внучатого племінника революціонера.

 

"Це звичайна хатка, але у неї є цікава історія. Коли жінка померла і в права вступили інші спадкоємці, ми дізналися, що вони планують продати хату. Ми зв'язалися з ними і попросили, щоб вони зберегли всі цінні речі, документи і повідомили, що хотіли б викупити будинок. Нам пішли назустріч. Громада сприйняла цю новину схвально: почули багато слів подяки від людей, відчули підтримку ", - говорить чиновниця.

 

Як раніше писала “Районка”, внучатий племінник Махна дав згоду на повернення праху "батьки" в Гуляйполе. Документи щодо перевезення готові. Якщо рештки повернуть в Україну, то зберігатися вони будуть в місцевому музеї.

 

У міськраді зазначають, що від цієї ідеї не відмовилися, але це не першочергове завдання, оскільки на даний момент немає проблем щодо терміну оренди місця для урни з прахом Махна. Нагадаємо, він похований на знаменитому паризькому кладовищі Пер-Лашез.

 

Тривають роботи з благоустрою території "хати Махна".

 

 

Працівниками КП "Благоустрійсервіс" проведено велику роботу по наведенню порядку на подвір'ї. Вивезено 4 прицепи сміття, обрізано сухі гілки дерев. Але роботи ще багато, вона продовжиться.

 

Вже є домовленість про охорону цього будинку. Тому робиться усе, щоб ця будівля була такою ж привітною і затишною, як за часів її господарів.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

17
Супер
4
Сміх
2
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)