Не створюйте собі додаткових проблем

18 Липня 2012 11:50  0  5342

Запитай у "РАЙОНКИ"Не створюйте собі додаткових проблем

   Нещодавно на адресу нашого сайту прийшов лист від читачки Ірини наступного змісту:

 

   «Я проживаю у будинку, розділеному на 2 господаря. У листопаді минулого року після смерті господині я придбала другу частину будинку. За умовами купівлі-продажу процес оформлення спадку на дітей померлої я взяла на себе. В КП «Імпульс» мені видали список потрібних документів, а також надали витяг із книги про спадок для отримання у Пологівському районному відділі земельних ресурсів кадастрового номера. Згідно із законом, я мала отримати кадастровий номер у десятиденний строк, але довжелезні черги, відмови через технічні неполадки, мовляв, не працює комп'ютер, тощо затягли строк видачі кадастрового номера на 5 місяців. За цей час строк дії витягу, за який я заплатила 500 грн., вийшов. До речі, багато пологівців і мешканців з інших міст скаржаться на черги та повільну роботу працівників відділу земельних ресурсів. Що мені тепер робити? Документ, за який я віддала півтисячі, став недійсним не з моєї вини, а з вини працівників відділу земельних ресурсів. Чи мають вони відшкодувати вартість документа?». 

 

   Як допомогти читачці? Адже питання досить складне та потребує коментарів фахівців. 

 

   На даний лист спеціалісти відділу Держкомзему у Пологівському районі Запорізької області повідомили, що, згідно з даними, наявними у відділі, Витяг із книги про спадок, на який посилається читачка Ірина, був виданий КП "Імпульс" 5 вересня 2011 року. Далі фахівці дають пояснення визначення кадастрового номера та пояснюють, коли і чому був порушений термін видачі кадастрового номера читачці Ірині.

 

   А саме: «Кадастровий номер земельної ділянки - індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, що не повто- рюється на всій території України, присвоюється земельній ділянці під час проведення її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу існування такої ділянки. Згідно з Постановою Кабміну України "Про затвердження Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці" кадастровий номер земельної ділянки визначається за результатами складення документації із землеустрою до її погодження та прийняття рішення про надання земельної ділянки у власність (користування) в установленому порядку, протягом 10 робочих днів. Договір із Пологівським районним відділом ЗРФ ДП "Центр Державного земельного Кадастру" на розроблення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що засвідчують право на земельну ділянку (встановлення меж земельної ділянки), читачкою Іриною був укладений 1 грудня 2011 року, тобто майже через 3 місяці від дня отримання Витягу, виданого КП "Імпульс". 

 

   Для визначення кадастрового номера земельної ділянки читачка звернулася до відділу Держкомзему у Пологівському районі із заявою 17 січня 2012 року. Кадастровий номер земельної ділянки був визначений Перехідною Реєстраційною Системою 9 лютого 2012 року. Терміни визначення кадастрового номера дійсно були порушені, але не на п'ять місяців, а на 7 робочих днів. Одним із документів, необхідних для оформлення земельної ділянки, є Довідка про правовий статус земельної ділянки. Термін її видачі становить від 3 до 14 календарних днів, проте заявники отримують зазначені довідки майже завжди у день звернення та сплати рахунку за отримані адміністративні послуги, відповідно до Постанови КМУ № 833 від 09.09.2011р. Звернення до відділу Держкомзему у Пологівському районі за отриманням зазначеної довідки та оплата рахунку за надані послуги надійшли 17 квітня 2012 року. В цей же день читачці Ірині була видана та зареєстрована Довідка про правовий статус земельної ділянки». 

 

    Щодо затримок у видачі документів, на які скаржаться пологівці, у відділі Держкомзему у Пологівському районі послалися на проблеми з недостатньою кількістю спеціалістів у відділі, великою завантаженістю, застарілою оргтехнікою та нестабільністю роботи програми. «До одного спеціаліста в день звертається на прийом від 40 громадян із заявами, для їх обробки та внесення до бази даних також необхідний час. На даний час було проведено 2 конкурси на заміщення вакантних посад спеціалістів, на які було подано З заяви, проте два претенденти не пройшли спецперевірку, передбачену Указом Президента України, а на третього претендента поки що не надійшли відповідні папери», - пояснили у відділі Держкомзему. За додатковою консультацією Газета також звернулася до приватного нотаріуса Валентини Черкун, яка зазначила, що від самого початку читачка Ірина вчинила неправильно. 

 

   - Перш ніж зважитися на купівлю будинку, потрібно було обов'язково прийти з потенційними спадкоємцями та проконсультуватися у нотаріуса, щоб з'ясувати, чи мають спадкоємці право на цей будинок чи ні. Порядок оформлення спадщини передбачений розділом VI книги VI Цивільного кодексу України. Згідно з ним, після смерті спадкодавця, спадкоємці в період не пізніше 6 місяців (!) повинні звернутися за оформленням спадщини до нотаріальної контори - чи то до державного, чи то до приватного нотаріуса. Для оформлення спадщини вони повинні підтвердити факт родинних стосунків з померлим спадкодавцем. 

 

   Якщо до 6 місяців спадкоємці не звернулися за оформленням спадщини, вони вважаються такими, що пропустили строк на прийняття спадщини. І надалі цей термін може бути продовжений лише за рішенням суду. Але у цьому конкретному випадку проблема полягає в тому, що ці люди не мали права продавати будинок, тому що не оформили спадщину. Вони тільки візуальні спадкоємці і документально своє право на спадщину ще не підтвердили. А погодившись оформити спадщину за продавців, ця жінка сама створила собі додаткові проблеми: все це коштує чима- лих грошей і вимагає багато часу. Тим більше вона зможе оформити спадщину лише в тому випадку, якщо у неї є довіреність. Якщо у неї немає довіреності, значить, вона не має повноважень на представництво інтересів спадкоємців. 

 

   - Цей випадок зайвий раз доводить, якважлива консультація у нотаріуса, - пояснила Валентина Черкун. Завдяки даному випадку ми можемо вкотре пересвідчитися у тому, що перед тим, як здійснювати якісь правові дії, варто отримати компетентну консультацію спеціалістів.

 

 

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)