Гуляйпільці двічі виходили на протест проти закриття психлікарні Есть фото

18 Серпня 2021 08:42  0  1047

На районіГуляйпільці двічі виходили на протест проти закриття психлікарні

Соціальна напруга, що виникла на Гуляйпільщині через закриття психіатричного відділення, набирає обертів. Психіатричні лікарні Гуляйполя та Новозлатополя з вересня припинять свою роботу. Хворі пацієнти на вулицях громади - пряма загроза безпеці інших громадян, пророкують мешканці району. Остання зустріч активістів і керівників закладу, що відбулась на території лікарні, пройшла досить емоційно.

 

Відповідно до наказу директора обласного закладу із надання психіатричної допомоги, підрозділами якого і є місцеві відділення, з 15 вересня мають припинити прийом пацієнтів у зв'язку із “консервуванням” медзакладу. Закрити підрозділи вирішено через неефективність їх роботи і зменшення кількості пацієнтів.


Законсервовані заклади будуть охоронятися, а з часом на тому місці мають зробити підрозділ із надання соціальних послуг пацієнтам без медичного лікування.

 

До підрозділу обласного клінічного закладу, крім вищевказаних закладів, входять також Молочанська і Запорізька психіатрична лікарня. Вони продовжать працювати, і в подальшому пацієнтів Пологівського району направлятимуть на лікування саме в ці заклади.

47 працівників Новозлатопільського та 28 Гуляйпільського відділень вже отримали попередження про зміну умов праці. Це означає звільнення або переведення до Запоріжжя чи Молочанська.
Їздити за десятки кілометрів на нове місце роботи працівники відділень не згодні, оскільки платити за дорогу мають з власної кишені. Ставки деяких працівників становлять 0,25 відсотка.

 

На відкритий діалог прибув керівник обласної медустанови. До нього та нинішнього директора психіатричного відділення працівники ініціювали запитання, висловили недовіру та викрили деякі факти неправомірної діяльності.

Головний лікар Гуляйпільської психлікарні Роман Гацко наголошує на тому, що пацієнтів значно поменшало через пандемію, не відповідає заклад і нормам медреформи. А вона вимагає наявність стовідсоткової завантаженості ліжкомісць, а це 40 ліжок, відповідних умов перебування та лікування пацієнтів у закладі та роботу чотирьох лікарів-психіатрів. Жодну із вимог НСЗУ задовольнити немає можливості, наголосили керівники медзакладу. Коштів, що виділялися на роботу закладу, не вистачало на проведення ремонтів в лікарні, а лікарі - фахівці просто відмовляються їхати працювати до цих лікарень.

 

“Зачинити дві лікарні вирішили після проведеного кількамісячного аналізу діяльності закладів. У Новозлатополі маємо щоденне перебування хворих - 16 чоловік, у Гуляйпільському - 18. При такій низькій завантаженості найбільше витрат йде на виплату заробітної плати персоналу відділень. Один такий підрозділ “з'їв” 7, 5 млн гривень дотацій за п'ятнадцять місяців. Кошти, розраховані НСЗУ на визначений термін лікування, 25 діб, не покривають у повній мірі витрати закладу, “- коментує директор Запорізького обласного клінічного закладу з надання психіатричної допомоги Федір Паталах.

 

Активісти щосили намагаються відстояти заклад, наголошують на тому, що проблеми керівництво роздуло навмисне. Пацієнти є, але їх, з незрозумілих причин не беруть до лікарні, а стан закладу занедбали через неправомірні фінансові витрати і незацікавленість діючого головного лікаря, стверджують працівники Гуляйпільського відділення.

 

Про неналежні умови перебування пацієнтів у Гуляйпільському відділенні свідчить і висновок омбудсмена, уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
Висновки омбудсмена, зроблені після перевірки роботи закладу, на розсуд громади виніс помічник нардепа Сергій Курдась, який так само був присутній на протестах. В ньому були виявлені і зафіксовані порушення права пацієнтів, зокрема порушено право на захист від катувань. Покарання по вказаним фактам головний лікар не поніс. Відзначено також неналежне поводження працівників з пацієнтами та незадовільність умов утримання і лікування хворих.

 

Запорізькій обласній адміністрації рекомендовано вжити наступних заходів реагування: забезпечити фінансування для покращення умов стаціонарного перебування хворих в окремому підрозділі. І в цьому вся проблема, вважає помічник нардепа, щоб лікарню не фінансувати, приймають рішення її закрити.
Про поліпшення умов після перевірки мова не йшла. Останні кілька років негативні умови для існування відділення створювались штучно. У цьому переконані медики відділення.

 

Помічник голови гуляйпільської громади, що був присутній на зустрічі, наголосив присутнім, що керівництво лікарні за допомогою у вирішенні долі закладу не звертались до місцевої влади. Обіцяв зробити все можливе, до вирішення питання з лікарнями долучити голів всіх інших громад Пологівського району.

 

Колишні та нинішні працівники лікарні привселюдно заявили, що лікар від них та пацієнтів отримував неправомірну матеріальну вигоду, хворих на лікування до стаціонару брав після внесення плати родичами, вчинялися інші незаконні дії із фінансовими витратами та надходженнями.


Зізнався колектив і в тому, що за власний кошт робили ремонти у відділенні, щомісячно здавали визначену суму на інші потреби закладу, які мали б фінансуватися з бюджету: “Хочете працювати, треба здавати”, - такими закликами надихав на роботу підлеглих керівник Роман Гацко.
А ще, за твердженням вже звільнених колег, головний лікар щомісячно нараховував грошові премії працівникам, які ті по факту не отримували. Заяви зі скаргами присутні вручили працівникам поліції.

 

Роман Гацко закиди активістів не прокоментував. Роботу свого підлеглого обласний керівник Федір Паталах оцінює позначкою “задовільно” та заявляє, що скарги від співробітників офіційно не надходили.

Закриття лікарень призведе до соціального напруження, вважають місцеві активісти. За відсутності лікувального закладу на території бояться неадекватної поведінки з боку хворих.
Активісти налаштовані відстоювати функціонування хоча б одного із відділень. Із закриттям двох відділень про оперативність надання медичної допомоги хворим можна забути. Везти пацієнтів з Пологівського району за сто кілометрів буде неможливо, нарікають місцеві мешканці.

 

Крапка у складних питаннях не поставлена. Зберегти хоча б один заклад, можливо, вдасться, якщо до співфінансування долучаться територіальні громади.
Мітингарі вимагають перегляду рішення та зустрічі з керівництвом обласної ради та депутатами, членами обласної комісії з питань охорони здоров'я, за рекомендаціями якої також приймалося рішення про “консервування”.

 

 


 Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

4
Супер
4
Сміх
9
Жах
10
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)