У держбюджет заклали 6 мільярдів гривень на ліки

22 Грудня в 09:17  0  235

Здоров'яУ держбюджет заклали 6 мільярдів гривень на ліки

У Державному бюджеті України на 2017 рік закладено 6 млрд. грн. на ліки для українців. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час прийняття Держбюджету-2017 у Верховній Раді у ніч на 21 грудня.
«Ми з 1 квітня почнемо реімбурсації - безплатні ліки для хронічно хворих», - зазначив він, коментуючи пріоритети документа.


Нагадаймо: реімбурсація – повне або часткове відшкодування вартості препаратів. В 2012-2014 роках з метою покращення надання медичної допомоги хворим на артеріальну гіпертензію, забезпечення контрольованого перебігу захворювання та кожного пацієнта з гіпертонічною хворобою ефективними та доступними за ціною лікарськими засобами Кабінетом Міністрів України та Міністерством охорони здоров’я України було введено механізм часткового відшкодування вартості ліків від гіпертонії. Пілотний проект діяв, зокрема, на території Пологівського району.


Дія проекту поширювалася на сім міжнародних непатентованих назв лікарських засобів (еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін). У червні 2013 року було розширено перелік лікарських засобів комбінованими лікарськими засобами та ацетилсаліциловою кислотою.


Як зазначає головний лікар Пологівського ЦПМСД Анна Дуб, програма реімбурсації має запрацювати на повну з 1 квітня 2017 року. Ліки, гроші за які будуть відшкодовуватися, призначатимуть лікарі первинної ланки (сімейні лікарі) за міжнародними непатентованими назвами (МНН), тобто за діючою речовиною, а не за комерційною назвою.


- Безплатні ліки – це частина гарантованого пакету послуг первинної ланки. Вартість ліків відшкодовуватиметься за ціною найдешевшого генерика. Загалом буде 21 МНН (16 – серцево-судинні захворювання, 2 – цукровий діабет ІІ типу, 3 – бронхіальна астма) з оновленого Національного переліку лікарських засобів (згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я), - відзначає головний лікар.


А поки що у нас…


5 773 особи з діагнозом «гіпертонічна хвороба» …


185 осіб з діагнозом «бронхіальна астма» …


1 029 осіб з діагнозом «цукровий діабет» (І тип - 62 особи, ІІ тип – 967 осіб, з яких 192 особи - інсулінозалежні).


… перебуває нині на диспансерному обліку у Пологівському районі.

 

 

 

 

 

 

Автор: Марія КАІРА

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Loading...

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...

evrostil_neww.jpg

Пологи (г.)