Комиш-Зорянська об’єднана громада розвивається завдяки децентралізації

24 Вересня 2016 13:30  0  2422

Новини БільмакаКомиш-Зорянська об’єднана громада розвивається завдяки децентралізації

Вже більше як півроку в Більмацькому (Куйбишевському) районі відбулося створення двох територіальних громад - Смирновської та Комиш-Зорянської. Основною метою об’єднання територій стало прагнення громад до самостійності у фінансовій та управлінській сферах і наведення ладу на місцях.

 

Інтернет-портал rayonka.com поцікавився у голови сусідньої Комиш-Зорянської територіальної громади Ігоря Гнатуші, до складу якої також входять села Білоцерківка, Благовіщенка, Ланцеве, Шевченківське, чи вдається їм проводити якісь зміни та реформи завдяки децентралізації?

 

За словами Ігоря Вікторовича реформа дає свої плоди. За останні півроку вдалося розпочати низку потрібних для громади соціальних проектів. Наразі там активно приводять до ладу та роблять ремонти у різних соціальних закладах на території.

 

- Загалом у нас близько 15-ти проектів. Частину ми вже почали втілювати у життя, деякі роботи вже навіть на фініші. Наприклад, на наступному тижні, у вівторок, будемо демонструвати громаді результати ремонтних робіт в одному із місцевих дитячих садочків. Там ми повністю замінили всі старі вікна. А у жовтні в одному із сільських дитячих садків будемо відкривати нову додаткову групу. Там зараз також активно тривають підготовчі роботи. Насправді, нові групи у дитсадках в селах нашої округи не відкривали багато років. Раніше це здавалося  неможливим. Однак, сьогодні ми намагаємося показувати всю роботу людям, розповідати про заплановане і реалізоване. Дійсно кажемо, що всі ці нововведення на місцях - це результат об’єднання громад, - розповів Ігор Гнатуша.

 

Територіальне об’єднанян дає можливість територіям самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Згідно із законодавством, об'єднані громади отримуватимуть 60% податку на доходи фізичних осіб та 5% акцизного збору, які досі перераховувалися в районні, обласний та державний бюджети.


До того ж, в цьому році при реалізації реформи децентралізації всі утворені громади на території України отримали від держави субвенції у декілька мільйонів грн. кожна на реалізацію певних проектів.
Комиш-Зорянська селищна територіальна громада Більмацького району стала першою офіційно зареєстрованою громадою на території Запорізької області.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)