Родичам померлого допоможе держава

24 Грудня 2013 15:45  0  3804

Запитай у "РАЙОНКИ"Родичам померлого допоможе держава

Як отримати допомогу на поховання? В якому розмірі вона надається? На ці та інші запитання Газеті відповідала заступник начальника Управління Пенсійного фонду України в Пологівському районі Валентина Киричук.

 

Валентино Павлівно, що необхідно для отримання допомоги на поховання?

 

Задля отримання такої допомоги до органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, необхідно надати заяву про виплату допомоги на поховання, витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання (або довідку для отримання допомоги на поховання), ксерокопію свідоцтва про смерть.

 

Виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого, в установленому законодавством порядку в день звернення видається свідоцтво про смерть та довідка про смерть (або витяг). Останній видається після державної реєстрації смерті відділом державної реєстрації актів цивільного стану. Строк на отримання допомоги на поховання померлого необмежений.

 

У разі державної реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради може видаватись довідка для отримання допомоги на поховання.

 

Яким є розмір допомоги на поховання?

 

Розмір допомоги на поховання пенсіонерів, які одержували пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», - тримісячна пенсія, але не менша п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати.

 

Допомога на поховання пенсіонерів, які одержували пенсію згідно з іншими законами, виплачується у розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті.

 

Якщо пенсіонер перебував на повному державному утриманні (крім випадків, коли поховання здійснюється членами сім'ї або іншою особою), допомога на поховання не виплачується.

 

Допомога на поховання виплачується через відділення поштового зв’язку за разовими дорученнями, які оформлюються органом Пенсійного фонду України у день звернення за допомогою на поховання. Разові доручення дійсні до кінця місяця, в якому вони були виписані.

 

Протягом 2013 року за допомогою на поховання звернулося 615 чоловік.

 

Як діяти у разі смерті родича, який перебував за кордоном?

 

У разі смерті пенсіонера за кордоном реєстрація смерті громадян України провадиться консулом за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті, виявлення тіла померлого або за місцем поховання. Реєстрація провадиться за письмовою заявою родичів померлого, компетентних органів країни перебування, адміністрації медичного закладу, в якому настала смерть.

 

Свідоцтво про смерть видається близьким родичам померлого або надсилається разом із паспортним документом померлого до Міністерства закордонних справ України для передачі зазначеним вище особам. На підставі актового запису про смерть консул видає довідку про смерть органам Пенсійного фонду для одержання допомоги на поховання.

 

Якщо реєстрація актів цивільного стану була проведена компетентними органами держави перебування, про що свідчить відповідний документ, то повторна реєстрація у дипломатичному представництві або консульській установі не провадиться.

 

У разі реєстрації смерті компетентними органами іноземної держави, законодавством яких не передбачена видача зазначених довідок, надається свідоцтво про смерть, легалізоване у консульській установі.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)