Держава забрала грошову субвенцію, виділену на розвиток Пологівської громади

20 Вересня в 07:18  0  2531

Події містаДержава забрала грошову субвенцію, виділену на розвиток Пологівської громади

Недовго раділи керманичі громад надходженням довгоочікуваної грошової субвенції від держави. Гроші ці були надані на реалізацію соціально-економічних проектів розвитку своїх територій

 

За планом, вона мала надійти ще в липні цього року, а фактично до Пологівської ОТГ надійшла у вересні. Розмір виділеної субвенції на розвиток нашої громади становить 15 млн 233 тисячі гривень. Депутатами давно прийняті рішення щодо використання цих грошей: це програми утримання доріг, реконструкції об'єктів комунальної власності, утримання каналізаційних мереж та споруд водовідведення територіальної громади. Всі плани розсипалися в одну мить - держава “відкликала” субвенції назад.

 

10 вересня територіальні органи Держказначейства, посилаючись на доручення Міністерства фінансів, заблокували ці кошти і звернулися до органів місцевого самоврядування з вимогою добровільно надати письмову згоду на їх повернення. І все це — без надання пояснень та законодавчих підстав для здійснення таких операцій.

 

Стосовно розвитку міста, під загрозою нереалізації залишились такі проекти: будівництво ливньовок по вулиці Щасливій та Державній, будівництво нового ЦНАПу, де роботи вже ведуться і на їх виконання потрібно 900 тисяч гривень. Придбання комунальному підприємству висотної вишки 24 метри і сміттєвоза, прочищення каналізаційних систем міста, капітальний ремонт каналізаційного колектора.

 

Асоціація міст України звертає увагу на те, що законодавчих підстав для надання згоди на проведення операцій по відкликанню коштів субвенції немає. Адже Бюджетний кодекс України прямо передбачає, що міжбюджетні трансферти — це кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого (пункт 32 частини першої статті 2). Тобто немає ніяких законодавчих підстав для їх повернення з місцевих бюджетів до державного.

 

При ухваленні рішення необхідно врахувати, що в майбутньому такі дії можуть бути сприйняті контролюючими органами як добровільна відмова від коштів субвенції та виконання зобов’язань по фінансуванню відповідних витрат. Асоціація міст України бачить в зверненні Держказначейства намір принизити авторитет і спроможність органів місцевого самоврядування як перед жителями громад, так і перед бізнес-спільнотою.

 

Втілення цих соціально важливих проектів впливає на якість життя жителів міст, селищ і сіл, об’єднаних територіальних громад. До того ж, на місцях вже укладені договори з підрядниками або проводяться процедури закупівлі.

 

Чим відтік грошей може обернутися для пологівської громади, коментує голова Пологівської ОТГ Юрій Коноваленко:

 

“Кошти, передбачені субвенцією, рішенням сесії ми розписали на втілення запланованих проектів. Тендери вже проведені - і ми готові до необхідних закупів, на жаль, живі кошти у нас забрали.

 

Там, де були проведені попередні проплати, роботи ідуть, підрядники працюють на об'єктах. Та якщо ситуація не зміниться, можуть виникнути затримки в роботі, особливо це відчується у наступному місяці. Зараз, наприклад, реконструкція каналізаційного колектора від провулка Водопровідного до Станційного знаходиться на стадії підписання договорів з підрядниками, попередню оплату не робили. На сьогоднішній день план асигнувань ніхто не відміняв, тому сподіваємось, що гроші нам повернуть і заплановані проекти будуть втілені.”

 

Богдана БАЛИЦЬКА

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
6
Сміх
16
Жах
65
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)