Жителі Пологівського району отримають ґранти на відкриття власної справи

30 Вересня 2021 08:28  0  586

Події містаЖителі Пологівського району отримають ґранти на відкриття власної справи

Спільна грантова програма Міжнародної організації праці (МОП) та GIZ «Сприяння покращенню економічного становища вразливих груп населення в регіоні Азовського моря» навчатиме підприємництву жителів Бердянського, Мелітопольського та Пологівського районів Запорізької області та Маріупольського району Донецької області.

 

Із 400 учасників програми 100 отримають гранти на започаткування власного бізнесу. Про це повідомили представники МОП та GIZ на прес-конференціях, що днями відбулися в Маріуполі та Запоріжжі в рамках старту грантової програми.

 

Директор проєкту GIZ Девід Фюхтйоханн наголосив, що грантова програма, перш за все, буде спрямована на підтримку вразливих верств населення.

 

«Одна із основних цілей цього проекту – надати підтримку малому на середньому бізнесу, тому що саме мікро, малий та середній бізнес є опорою економіки та стимулюючим фактором у економічному зростанні та створенні нових робочих місць, – повідомив представник GIZ на прес-конференції у Запорізькій ОДА. – Через захоплення Керченської протоки та Криму, та через конфлікт на Сході у регіоні Приазов’я виникли певні проблеми. Наслідком стали економічний спад та втрата робочих місць. Найбільше постраждали саме внутрішньо переміщені особи (ВПО), одинокі батьки, літні люди, люди з інвалідністю та ветерани АТО. Саме тому уряд Німеччини вирішив підтримати вразливі групи населення через спільний проект GIZ та Міжнародної організації праці.

 

Заступник голови Запорізької ОДА Руслан Шиханов зазначив, що однією із основних проблем в Запорізькій області залишається організація зайнятості внутрішньо переміщених осіб та подякував представникам GIZ та МОП за підтримку:

 

«Багато з них [ВПО] планують, або вже відкрили власну справу. Тож ми розглядаємо ВПО як величезний потенціал, який може бути рушійною силою реформ для розвитку економіки в області та держави в цілому. Наша головна мета – зробити все, аби наш регіон став гідною домівкою для них, допомогти звикнути до нових реалій і створити взаємну дружню атмосферу як для внутрішньо переміщених осіб, так і для приймаючих громад. Впевнений, що співпраця із GIZ та МОП в рамках проекту буде лише поглиблюватись».

 

У рамках грантової програми учасників навчать створенню власної бізнес-ідеї та написанню бізнес-плана під час триденного тренінгового курсу. Згодом буде проведено конкурс, який визначить переможців, які отримають фінансову підтримку у вигляді міні-грантів на відкриття власної справи Міжнародна організація праці навчатиме майбутніх підприємців за найбільшою у світі програмою підприємництва «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес», що наразі успішно впроваджується у більш ніж 100 країнах, та вже 10 років діє в Україні.

 

«Лише за останніх три роки в Україні 2 300 підприємців пройшли навчання за цією програмою, й хочу підкреслити, що більшість із них – жінки», – повідомив національний координатор проектів МОП Георгій Морозов.

 

Автори 100 найуспішніших бізнес-планів отримають грошову винагороду до 2500 євро на відкриття власної справи. Організатори забезпечать учасників навчальними матеріалами та харчуванням під час проведення тренінгу.

 

Представник МОП пояснив, що грантова програма складатиметься із трьох етапів:

 

«Спершу учасники програми навчатимуться розробляти власні бізнес-плани, маркетингові плани, дізнаються про особливості роботи з персоналом, закупівлі, системи оподаткування, розрахунок собівартості, фінансове планування, джерела та залучення стартового капіталу. – сказав Георгій Морозов. – Далі учасникам буде запропоновано розробити бізнес-план своєї ідеї. Тренери МОП, а також бізнес-консультанти GIZ, підтримуватимуть та супроводжуватимуть учасників конкурсу в цьому процесі. Ми вже розпочали прийом заявок на перший етап навчання».

 

У свою чергу, заступник міського голови Маріуполя Сергій Орлов закликав жителів міста та району теж брати участь у грантовій програмі МОП та GIZ:

 

“Ми докладаємо чимало зусиль на розвиток мікро-, малого та середнього бізнесу в місті, я би сказав, що це наша стратегічна мета, в рамках нової стратегії Маріуополя до 2030 року. Я хотів би, щоб як і в нашому славетному минулому, у нашому місті, знову стало модно займатися підприємництвом. Ми всіляко вітаємо і підтримуємо започаткування власного бізнесу і приділяємо цьому особливу увагу. Закликаю усіх бажаючих долучатись до грантової програми наших партнерів GIZ та Міжнародної організації праці».

 

Для участі у грантовій програмі усім бажаючим необхідно буде заповнити невелику анкету, після чого тренери МОП здійснять первинний відбір та зв’яжуться з потенційними учасниками. Посилання на реєстраційну форму та більш детальну інформацію про грантову програму можна знайти на сайті громадської організації «Гурт» , що є партнером МОП та GIZ у реалізації грантової програми. Реєстрація на програму триває до 30 вересня 2021 року.

 

Ініціатива реалізується в рамках проєкту «Сприяння економічній активності вразливих груп населення, включаючи внутрішньо переміщених осіб (ВПО), в регіонах Азовського моря», що виконується Міжнародною організацією праці (МОП) у співпраці з Федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

2
Супер
5
Сміх
3
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)