Вберегти дитячу психіку від “Гри в кальмара”: що варто знати пологівцям

28 Жовтня 2021 15:08  0  2186

АктуальноВберегти дитячу психіку від “Гри в кальмара”: що варто знати пологівцям

Пресслужба ювенальної поліції опублікувала поради психолога, як вберегти психіку дитини та що варто їй пояснити про сцени з популярного серіалу “Гра в кальмара”.

 

“Гра в кальмара” – назва від якої, фанати серіалу в захваті, батьки занепокоєні, а діти починають копіювати сцени з мегапопулярного серіалу. Психіка дитини є більш вразливою ніж дорослої людини, а ігри цього серіалу прості і їх можна відтворити в реальності.

 

Практикуючий фахівець з питань дитячої та сімейної психології Тамара Добудогло дає декілька порад.

 

Заборонити дитині перегляд?

Навряд у дорослих це вийде, адже подивитись можна і без дозволу батьків. Але перш ніж заборонити дивитися серіал, потрібно подивитись його самостійно та прийняти обдумане рішення.

 

Чому серіал “Гра в кальмара” цікавий дітям?

По-перше, те, що стає трендом, автоматично розходиться хвилею обговорення через соцмережі, TikTok, YouTube та ін. Простіше кажучи, у нас немає шансів не почути і не дізнатися про щось. Особливо це стосується дітей, для яких інтернет – велика частина життя.

 

По-друге, герої серіалу грають в ігри, за змістом схожі на дитячі. Це виглядає легко і зрозуміло.

 

Величезна кількість сцен насильства в серіалі робить цю кривавість легкою для сприйняття, і швидко знижує чутливість до неї. Простіше кажучи, до 9-ї серії глядач вже не дивується, не шкодує, не сприймає це як щось жахливе. Психіка адаптується (якщо це доросла психіка з можливістю критики і аналізу) і сприймає це як норму (як для серіалу, але не повсякденного життя).

 

Дитяча психіка реагує інакше. Вона сприйнятливіша, у неї нижча критичність через менший досвід. Їй складніше розділяти реальність і вигадку. Тобто серіал занадто реалістичний, щоб пам’ятати, що це вигадка.

 

Так дивитися чи ні?

Давайте відверто, якщо діти захочуть – подивляться і без дозволу дорослого. Я думаю, що перш ніж дивитися з дітьми серіал, потрібно подивитися його самому. І прийняти обдумане рішення. Бути готовим до питань, коментарів і реакцій з боку дітей.

 

Тут важливо ще одне – якість наших відносин з дітьми. На мій погляд, цей серіал вкотре нагадує про необхідність створювати якісні відносини з дітьми: безпечні, довірчі, відкриті, в яких можна говорити про все.

 

Особливо з підлітками. Тією категорією людей, які піддають сумнівам всі існуючі правила і цінності і так сильно прагнуть створювати своє.

 

Поради перед переглядом серіалу з дітьми:

 

Якщо ви плануєте дивитися “Гру в кальмара” разом з дитиною – обговорюйте все. Навіть очевидне. Говоріть багато про почуття і переживання від побаченого. Про страхи, про похмурість від лякаючої захопливості, про те, що сподобалося або заінтригувало… про всі різні, двозначні переживання, які можуть виникнути.

 

Звісно, аналізуйте і проводьте паралелі з сьогоднішнім життям. З суспільством, існуючими в ньому проблемами, варіантами їх вирішення і вибором, який часто роблять люди. Свідомо чи ні. Насильно чи ні.

 

Якщо ви або дитина відчуєте тяжкість (будь-які негативні і складні переживання) – дайте собі опору. Внутрішню і зовнішню. Прийміть те положення тіла, яке допоможе вам максимально відчути заземлення, безпечну реальність. Поговоріть з дитиною про те, як це можна “переварити”, прожити і відпустити. Що можна змінити, додати, зберегти в своєму нинішньому житті, щоб відчувати себе щасливим. Хто і що робить нас такими? Яке це відчуття?

 

“Тож, бережіть своїх «маленьких» та не пускайте на самоплив питання перегляду відео-контенту. Спілкуйтеся з дітьми та приймайте спільні виважені рішення2, – йдеться у повідомленні ювенальної поліції.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

10
Супер
15
Сміх
18
Жах
20
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

изображение_viber_2020-10-30_09-08-35.jpg

 

 

Пологи (г.)