Гуляйпільський ХАБ - “Територія свободи”: як активісти зробили життя містян цікавішим

28 Листопада в 13:44  0  985

Новини ГуляйполяГуляйпільський ХАБ - “Територія свободи”: як активісти зробили життя містян цікавішим

У сусідньому Гуляйполі з 2017 року існує ХАБ “Територія свободи”

 

ХАБ — це центр розвитку, соціального креативу та ініціатив, неформального навчання та всього іншого, що продвигає соціальну активність мешканців міста.

 

“ХАБ - простір для розвитку та розкриття свого потенціалу, реалізації мрій, ідей для міста тощо. Сюди можна прийти і просто попити кави, почитати книгу, поговорити з цікавою людиною, пограти в настільні ігри, зробити домашнє завдання, послухати лекцію чи відвідати майстер-клас, адже неформальна освіта – це одна з основних тенденцій сьогодення”, — пише на сторінці ХАБу у Фейсбуці Тетяна Рябко, одна із його засновників.

 

ХАБ створили із колишнього радянського магазинчика “Галантерея” активісти Громадського Об'єднання “Інтеграція і Розвиток” завдяки грантовій програмі “Єдина громада”.

 

Сьогодні у ХАБі переважно проходять розвиваючі заняття для дітей. За словами засновників, всі заходи спрямовані на нове покоління, бо якщо дорослих вже не зміниш, то молодь буде знати, що можна розважатись і розвиватись одночасно у ХАБі, а не вуличними способами із пляшкою та цигарками.

 

“Коли ми були під грантовою програмою, мали змогу замовляти тренінги та майстер-класи для дорослих. Сьогодні маємо настільні ігри та перегляди фільмів”, — розповіда Тетяна Рябко.

 

До речі, ХАБ завжди відкритий до співпраці. Куратори запрошують активних громадян, чекають на ідеї та ініціативи. Тетяна говорить, що ніколи не бувають проти пропозицій щодо тренінгів, майстер-класів чи будь-яких цікавих заходів.

 

Наразі “Територія свободи” активно займається розвитком дітей різних вікових категорій. Для цього створили експериментальну тижневу програму. Суть у тому, що кожен тиждень має свій графік зі своїми темами, видами розвиваючих ігор та програмою.

 

Анонси постять у групу на Фейсбуці. Потім — викладають фото та відеозвіти аби продемонструвати роботу та залучити до себе ще більше людей.

 

ХАБ наповнений розвиваючими іграми та іграшками, які зацікавлять дитину будь-якого віку. Це потрібно для того, аби розвиток проходив у ігровій формі, а отже, діти отримували ту саму неформальну освіту.

 

Автором всіх заходів і власне куратором є Наталія Рябко. Мама двох дітей, у декретній відпустці вона зацікавилась темою розвитку своєї малечі та почала компонувати нові знання, придумувати власні “розвивашки” і випробовувати їх на практиці.

 

“Це дуже класний досвід — працювати із дітьми. Я і сама розвиваюсь з ними. Так, наприклад, роблячи щось одне, можу проапгрейдити якусь гру, вигадати щось своє або комбінувати різні програми”, — ділиться Наталія.

 

У ХАБі є постійні відвідувачі: деякі матусі так вподобали атмосферу закладу, що приводять сюди дітей кожної неділі. А Наталія залюбки ділиться методиками, за допомогою яких розвиває діточок. Та і самі батьки іноді беруть участь в інтерактивних іграх або запланованих заходах.

 

Минулої неділі у ХАБ і було відкрито кінозал та ігротеку з різноманітними настільними іграми, в які грали не лише діти, але й самі активні дорослі, що є чудовим прикладом для багатьох батьків.

 

Гадаємо, що це дуже цікава та потрібна нашому суспільству ініціатива. Бажаємо ХАБу “Територія свободи” успіхів та розвитку!

 

 

 

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
2
Сміх
2
Жах
2
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)