Головна особа на кухні Пологівського професійного ліцею Есть фото

24 Жовтня 2013 14:40  0  5514

ОсобистістьГоловна особа на кухні Пологівського професійного ліцею

Приготування їжі – це наука. Від способу приготування залежить не тільки смак страви, але і його харчова цінність, калорійність та якість. Приготування їжі - складний технологічний процес вирахування грамів і калорій, які є основою якісної та смачної страви. Все це знає і давно застосовує у свої роботі шеф-кухар Пологівського професійного ліцею Галина Шелудько.


Ще навчаючись у Кінськороздорівській школі, Галина замислювалася про професію кухаря. «Навіть не пам’ятаю моменту, коли я вирішила обрати цей фах. Можливо, цьому посприяли смачні котлети по 11 коп. та пиріжки по 5 коп., які я куштувала у шкільній їдальні?» - сміється Галина Миколаївна.


У Пологівському професійному ліцеї Галина Шелудько працює з 1988 року. Спочатку була інспектором із харчування, потім її перевели на посаду шеф-кухаря, який має не тільки контролювати процес приготування їжі, але й тісно співпрацювати з педагогами та учнями ліцею.


- Учні, які навчаються у ліцеї на кухаря, згідно із графіком навчання виробничих майстерень проходять у нашій їдальні практику. Таких груп на чолі з майстрами виробничого навчання у нас шість - у кожній групі по 25-27, а то й 30 учнів. Тому робота під час чергування знаходиться кожному – і кваліфікованим спеціалістам-майстрам, і учням. Останні проходять на нашій кухні не тільки практику, але й навчаються чогось нового, відкривають свої власні секрети приготування, - розповідає Галина Миколаївна.


Обов‘язків у Галини Шелудько, яка водночас є технологом із приготування їжі, чимало. Це, у першу чергу, контроль технології приготування їжі та кулінарної обробки продуктів при виготовленні страв, від якої залежить збереження харчових речовин (у тому числі вітамінів і мінеральних солей у готовій до вживання їжі), а також смакові якості. Це і калькуляція страви, визначення її ваги у грамах і калоріях, контроль дотримання санітарних норм, рецептур страв, технології їх приготування, прийому і зберігання сировини, перевірка норми виходу продукції та багато іншого. Для цього потрібні базові знання з хімії, фізіології та гігієни харчування, кулінарії, технології приготування їжі, товарознавства харчових продуктів, харчової санітарії. Та це не проблема для Галини Шелудько, адже важливу роль відіграє досвід, яким шеф-кухар Пологівського профліцею може пишатися. Вона так наловчилася, що кожен рецепт, овоч чи фрукт може вирахувати у грамах.


В їдальні ліцею харчується понад 200 учнів, зокрема, безкоштовно харчуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. А щотижня на вихідні та на свята дітям із соціально незахищених категорій населення видаються продуктові кошики. Ці обов‘язки також лягають на плечі Галини Миколаївни.


- Увагу треба приділяти не тільки процесу, а, в першу чергу, людям, адже без них кухня не оживає, - розповідає шеф-кухар ліцею.


Щодня практичній групі потрібно приготувати для учнів обід із трьох страв, зробити випічку. До речі, в їдальні ліцею печуть свій смачний хліб, булочки та пиріжки. Проте своєю улюбленою і коронною стравою Галина Шелудько називає справжній український борщ. А ще обожнює готувати котлети з печінки.


Галина Шелудько - скромна та щира жінка. Колеги та учні ліцею відгукуються про неї тільки гарними словами, додаючи, що ніколи не чули, щоб Галина Миколаївна підвищувала голос. Вона завжди знаходить спільну мову з кожним майстром, добра, врівноважена та захоплена своєю роботою. Напевно, тому страви в їдальні ліцею такі смачні, адже кухарі мають такого гарного наставника.


- Страву потрібно готувати з душею. Тільки тоді вона буде шедевром. Ось і весь секрет, - посміхаючись, ділиться Галина Миколаївна.

 

 


Фотограф: Наталя НЕДЯЛКОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)