“Захоплення влади” та розставлені крапки над “і”. Голову Запорізької обласної ради таки обрали Есть фото

23 Грудня 2020 17:38  0  1257

У регіоні“Захоплення влади” та розставлені крапки над “і”. Голову Запорізької обласної ради таки обрали

Голосування за претендента на посаду голови обласної ради розпочалося 15 грудня. Але затягнулось аж до 18 грудня. Причина тому — “нелегітимність виборів” 15 грудня і переобрання голови Запорізької облради вже в ніч на 18 грудня.

 

Минулого тижня в Запорізькій обласній державній адміністрації було спекотно: обирали голову обласної ради аж двічі. Спочатку “більшістю” депутатів переобрали попереднього голову Віталія Боговіна, а вже 17 грудня іншою “більшістю” заявили про нелегітимність виборів, скасували рішення і обрали нового голову — Віталія Толочека, який того ж дня вийшов із фракції “Слуга народу”. Відновимо хронологію подій.

 

15 грудня мало відбутися голосування щодо голови Запорізької обласної ради. Минулого разу, 12 грудня, встановити результати голосування не вдалося. Так, цього разу на засіданні спочатку були присутні 23 депутати із 84 можливих. Це були представники фракцій ОПЗЖ, “ЄС” та “За майбутнє”.

 

Через недостатню кількість депутатів провести вибори не вдалося.

 

Але пізніше, того ж дня, до сесійної зали зайшли їх колеги та повідомили, що декого не пропускають на засідання (до приймальні Запорізької обласної адміністрації поліція не пропускала Віталія Боговіна та групу невідомих). Дехто з невідомих заявив, що вони є бійцями АТО та “не допустять створення ЗНР”. Але опісля колишній губернатор та депутати таки пройшли до сесійної зали.

 

Вже у залі між Віталієм Боговіним та народним депутатом від фракції ОПЗЖ Володимиром Кальцевим трапилась суперечка, після якої було прийнято рішення перенести засідання на 17 грудня. Але екс-губернатор та частина депутатів на цьому не зупинилися.

 

Із сесійної зали, де і мають працювати депутати, вони перемістилися у залу №300. Їх колег (Кальцева та інших нардепів) туди не пустили невідомі, аргументувавши це тим, що за дверима проходить нарада фракції. На місці в цей час чергувала поліція.

 

У самій залі №300, куди не пускали частину депутатів та ЗМІ, “більшістю”, а власне тільки присутніми там депутати разом з Віталієм Боговіним було проведено вибори голови Запорізької облради. Такий висновок можна зробити тому, що на сайті ради було опубліковано документ про обрання Віталія Вікторовича головою, а також допис у Фейсбук новообраного наступного змісту: “За мою кандидатуру проголосували 43 депутати. Дякую за довіру! Сьогодні ми разом виступили з рішучим словом перед російським агресором. ЗНР ніколи не буде тут!”

 

Вже 17 грудня третиною депутатського корпусу була скликана позачергова сесія. ВІдбулося це після ранкового засідання і оголошення перерви до 15:00. Депутати, які покинули залу на перерву, були сповіщені про засідання через електронну пошту.

 

На позачерговій сесії 4 депутата із фракції “Слуга народу” заявили про свій вихід з неї та створення “Зе-фракції”. Після цього було проведено таємне голосування 44-ма депутатами, серед яких були представники фракції “Зе-фракція”, “ОПЗЖ”, “За майбутнє” та “ЄС”. Його провели за регламентом у сесійній залі. Там депутати влаштували кабінку та урну для бюлетенів. Через те, що електронну систему голосування було вимкнено, реєстрація депутатів проходила письмово.

 

Після визнання присутніми депутатами попередніх виборів голови облради від 15 грудня незаконними, виходу з партії “Слуга народу” 4-ох депутатів 44-ма депутатами у сесійній залі було обрано нового голову Запорізької обласної ради. Ним став Віталій Толочек. На цьому ж засіданні Толочек склав присягу. Але в цей день попередньо обраний голова Віталій Боговін разом з депутатами, які за нього віддали голоси, записали відеозвернення, у якому назвали засідання та переобрання голови облради “захопленням влади”.

 

Наразі відомо, що поліція зареєструвала звернення від нової фракції “Зе-фракція” та “ЄС” про оскарження виборів від 15 грудня, а також прохання про “оцінку дій” від партії “Слуга народу”, у якій продовжують заявляти, що Віталій Боговін є “діючим начальником по закону”.

 

Але наразі на офіційному сайті Запорізької обласної ради головою вказаний Боговін Віталій Вікторович.

 

Сьогодні депутати Запорізької облради восьмого скликання зібралися на чергове пленарне засідання. У залі зареєструвалися 45 депутатів.

 

Про це повідомляє кореспондент 061.

 

Першим слово взяв голова облради Віталій Боговін. Він зазначив, що всі події, які відбуваються в облраді, відволікають депутатів від виконання своїх повноважень. Він також заявив, що готовий скласти повноваження, якщо це буде потрібно для того, щоб розблокувати роботу облради.

 

 

Після чого, депутатам офіційно представили нового керівника ОДА - Олександр Старух.

 

Він також акцентувати увагу на тому, що необхідно приймати бюджет, потрібно створювати комісії, зокрема бюджетну.

 

 

 

Автор: Євгенія ГОНЧАРОВА-КЛЮЄВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

5
Супер
15
Сміх
19
Жах
40
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)