Голова громади про перебування у лікарні

2 Грудня 2020 10:28  0  2295

ОсобистістьГолова громади про перебування у лікарні

Коронавірус впевнено продовжує крокувати територією Пологівщини. Від недуги потерпають представники всіх верств населення. Не виключення тому керманичі громади. У жовтні на covid - 19 захворів міський голова Юрій Коноваленко.

 

Форма перебігу хвороби була тяжкою, тому сімейним лікарем прийнято рішення про госпіталізацію мера до Пологівської БЛІЛ.

 

Як лікують VIP-пацієнтів на стаціонарі та що змінилось в інфекційному відділення після двотижневого лікування голови громади?

 

Вперше захисну маску одягнув у березні, практично весь термін карантину у місцях масового скупчення людей перебував у масці та дотримувався всіх заходів безпеки. Та, на жаль, вірус знайшов мене вдома. Спочатку захворіла невістка, вона вчителька, потім дружина, наступним був я.

 

Дружина перехворіла в легкій формі, я заразився під час відпустки, перебуваючи вдома. 15 жовтня відчув на собі всі характерні симптоми коронавірусу. Найбільше турбував сильний біль у м'язах і ломота в тілі, повністю зник апетит, висока температура не збивалася. ПЛР-тест виявився позитивним. Сімейна лікарка Анна Дуб направила мене на КТ: було підтверджено двосторонню пневмонію, 20 відсотків ураження легень, плюс нестабільний тиск. Враховуючи мої супутні захворювання, Анна Михайлівна прийняла рішення про госпіталізацію, мене відразу направили до реанімації. Щодо лікування у якомусь іншому медзакладі навіть думок не виникало.

 

РЕАНІМАЦІЯ


За словами лікарів, у мене була велика загроза виникнення тромбозу крові у судинах. Коли брали кров з вени, спостерігалось її активне згортання, що є ще одним проявом коронавірусу. Зробити це вдалось тільки з третьої спроби. Мене підключили до апарату контролю тиску і кисню в організмі, сатурація постійно коливалась від 99 до 90.

 

Поки трималась висока температура, мені ставили крапельниці, робили уколи. В реанімації перебував три доби. Отримавши всі необхідні аналізи, лікарі зрозуміли, що прямої загрози моєму життю немає, перевели до інфекційного відділення.

 

Лікарі та медсестри професійно виконували свої обов'язки, єдине, що трохи відволікало - процес ремонту приймального відділення за стіною. Та коли перебуваєш в тяжкому стані, навіть на це не зважаєш. В такі хвилини більше хвилюєшся за показники, відображені на екрані монітору, і своє самопочуття.

 

На період мого перебування в реанімації лежало п'ятеро хворих. Зрозуміло було, що працювати у захисних костюмах медикам вкрай незручно. Окуляри запотівають так, що краплі поту заважають бачити вену. Та мене вразив той факт, що, працюючи в таких умовах, лікарі зберігають спокій. Розумію, як їм важко морально, бо весь час знаходяться на передовій. Медпрацівники, з якими спілкувався, ні на що не скаржились, це дійсно герої.

 

ІНФЕКЦІЙНЕ


Останній раз доводилось лікуватися у цьому відділенні в 1991 році. На жаль, сьогодні вигляд лікарні не дуже відрізняється від того часу, ремонт був лише у першій частині відділення.

Можу відмітити, що в інфекційному добре опалювали, і на момент мого перебування там було тепло. Коли я поступив до відділення, всі палати були вже зайняті. Мене та ще одного пацієнта розмістили у кімнаті старшої медичної сестри.


Найбільш гнітючим моментом для мене стало те, що двері і вікна були забиті плівкою, що створювало моральний і фізичний дискомфорт. Коридор відділення на чисту та брудну зону розділений теж плівкою.

Відмітив той факт, що ліжка залишились ще з радянських часів - з розтягнутою металевою сіткою, на якій спати неможливо, а при коронавірусі рекомендовано спати на животі. За те, що і досі у лікарні не створені належні умови, мені як посадовій особі прикро. Такі ліжка не у всіх палатах, але нам дісталися саме ці.

 

Хочу відмітити, що вода, умивальники і туалети у відділенні є, всі працюють. У боксах - окремі туалети, є душові кабіни. Є холодильник для зберігання продуктів. Проблемними залишаються двері до палат, на деяких навіть ручки не працюють, їх доводиться притягувати за нитку.

 

Від працівників дізнався, що у відділенні багато чого не вистачає для комфортного перебування пацієнтів. Під час лікування мав розмову з деякими підприємцями, в результаті ми придбали для пацієнтів чайник і мікрохвильову піч. Також замінили крани у ваннах.

 

Медичні сестри і лікарі тут працюють в таких же важких умовах, що й в реанімації. Самовіддано виконують свою роботу, приділяючи належну увагу хворим. Санітарки якісно і постійно все мили і дезінфікували. Через нестачу кадрів до роботи в інфекційному долучаються працівники інших відділень. За це їм велика дяка.

 

Регулярно нам пропонували триразове харчування, я майже взагалі нічого не їв за станом здоров'я. Знаю, що від пацієнтів надходили скарги на відсутність питної води у відділенні. Працівники пояснили, що для споживання пацієнтам готують кип'ячену воду, спеціальної очищеної води у відділенні дійсно немає.

 

Через погане самопочуття довго не виходив на вулицю, хоча можна вийти подихати на подвір'я відділення з чорного входу. Коли прогулянки дозволили, зустрічався там та спілкувався з іншими пацієнтами.

В інфекційному перебував до 28 жовтня. Ставили крапельниці, уколи, дихав кисневою маскою, весь час стежили за сатурацією кисню в організмі, антибіотик приймав протягом 15 діб. Після обнадійливого результату рентгену мене виписали. Проте лікування продовжував ще вдома.

 

Про вартість лікування в стаціонарі скажу, що у кожного це індивідуально, зважаючи на наявність супутніх захворювань. Особисто я на сто відсотків довіряв лікарям і виконував всі їх призначення. Препарати для крапельниці не купував, супутні препарати для лікування кашлю мені теж видавали. Мої витрати за весь період лікування сягнули близько п'яти тисяч. В цю суму увійшла оплата КТ - 1, 5 тис. грн, аналізи ІФА - 1, 5 тис. грн, 2000 тис. грн пішло на ліки, їх продовжував пити і вдома.

 

ЩО ЗМІНИТЬСЯ


Після одужання я вже мав зустрічі з підприємцями міста, депутатами і ми дійшли висновку про необхідність покращення умов інфекційного відділення та проведення там ремонту. Всі розуміють, що хвороба може спіткати будь-кого і що лікуватися всім доведеться на місці.

 

До реконструкції інфекційного відділення залучилось і керівництво ПрАТ “Пологівський ОЕЗ”. Найближчим часом роботи по заміні дверей і вікон будуть виконані. Ще на початку пандемії міська рада долучилась до допомоги відділенню - закупили та передали захисні багаторазові костюми і інші засоби захисту. Такої допомоги лікарня потребуватиме постійно.

 

До речі, у 2020 році інфекційне відділення мали ліквідувати відповідно до медичної реформи в країні. Коронавірус завадив цьому. Поки що Пологівська БЛІЛ знаходиться на утриманні районної ради, але на останній сесії депутати вже прийняли рішення про передачу її до Пологівської громади. Вже з 1 січня 2021 року її утримання перейде до нас. Заробітну плату медики отримуватимуть від НСЗУ.

 

Коли Пологівська БЛІЛ повністю перейде до громади, всі медичні заклади у місті перебуватимуть в рівних умовах. На кшталт того, чи вистачить коштів на ремонт у палатах інфекційного відділення, можу сказати, що ми будемо робити для цього все можливе. Нехай не ображаються на мене представники інших сфер, але в першу чергу фінансові вливання будуть спрямовані саме у сферу медичних послуг.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

100
Супер
13
Сміх
10
Жах
13
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)