Які висновки зробили для себе гуляйпільці після зустрічі з представинками GIZ

23 Січня 2019 15:14  0  3527

Народна новинаЯкі висновки зробили для себе гуляйпільці після зустрічі з представинками GIZ

17 січня в Будинку творчості відбулася зустріч із представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ» щодо обговорення перспектив розвитку вторинної медицини в Гуляйпільському районі. Була представлена СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ГУЛЯЙПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ ЛІКАРНІ як складової розвитку Пологівського госпітального округу, до якого відноситься і наш район.

 

Склалося враження, що представлена стратегія полягала в тому, аби звести вторинну медицину нанівець. Та про все по-порядку.

 

Два представники цієї компанії найперше попередили, щоб люди поставили підписи в листі, бо їм це треба для звіту в бухгалтерію. Потім вони заявили час, відведений на презентації, але їхні «мультики», як сказав один із присутніх, нікого не цікавили.

 

Вони, на нашу думку, зробили аналіз та розрахунки, які їм замовили ті, хто проплатив цю роботу. Тому зразу ж виник ряд запитань. Чому СТРАТЕГІЯ розроблена однобоко? Де альтернатива? Заслухавши деякі меседжі презентації, з упевненістю можна говорити, що це СТРАТЕГІЯ не розвитку, а ГЕНОЦИДУ населення району.

 

Крім того, представники поводились дещо зухвало, виходило, що вони дуже розумні, а люди в залі геть без розуму. Бачте, ми повинні були повірити в те, що закриття реанімації нам на користь. А як людину, що потребує екстреної допомоги, наприклад, після ДТП, інсульту, інфаркту, діабетичної коми, гангренозного апендициту, перитоніту та багатьох інших невідкладних станів рятувати? Везти в Пологи чи Токмак? Тоді вже швидше до… Ворошилівського цвинтарю.

 

Дитяче відділення «за стратегією» теж не потрібне. Оце таке піклування про здоров’я нашого майбутнього, підростаючого покоління і нації взагалі?..

 

Як можна закривати інфекційне відділення, якщо у більшості жителів немає щеплень? Будемо мати епідемії? Чи керівництво має надію втекти? Бацила рангів не розуміє.

 

Далі. Пропонується «соціальне таксі». Це що мають на увазі? Перше питання - хто буде супроводжувати хворого? Друге - кваліфікація водіїв? Третє - скільки буде машин, якого класу, за який кошт бензин, газ, мастило і т.д.? Якщо машина не одна, то не бачу економії, якщо одна, то, коли вона повезла хворого, наступний нехай чекає? Загалом одні запитання без відповідей.

 

Нам розказували, як гарно в Прибалтиці і Європі з їх медициною і з них треба брати приклад. Та ми ж не з Місяця і не з печери. До спеціаліста за місяць треба записатись. А якщо діагноз потрібен зараз, із дослідженнями та результатами, на основі яких будуть призначені ліки?

 

До нашої лікарні в останні роки прийшли молоді, енергійні, талановиті лікарі. Наприклад, молодий лікар-лор, Антоніна Пузанова, котра допомогла (після багатьох візитів в обласний центр) моїй онучці й багатьом гуляйпільцям. Не перестаю приємно спостерігати за теж знаючим і вмілим лікарем-педіатром Наталією Азаровою. Немає сумніву, що при бажанні вони себе знайдуть у тій же Польщі, Німеччині чи де-інде. А чому вони не потрібні у нас?! Прості мешканці мають у них потребу, а що зробило керівництво, аби вони могли свої знання використати на благо жителів району?!

 

Що треба змінювати, так це, впевнена, ставлення до своєї праці у середнього та молодшого медперсоналу. Я не говорю, що це масово, та кожен із нас може навести не дуже позитивні приклади після відвідування лікарні. Дисципліну медперсоналу й ставлення його до пацієнтів треба кардинально змінювати!

 

Дуже слушне питання цікавило учасників зібрання. Кількість населення в районі зменшилась, оптимізацію адміністративного апарату провели так, що громадяни її не відчули і це викликало недовіру в більшості населення. Бюджет на медицину, освіту, культуру не збільшився, проте на адмінслужби - в рази. Знищуючи лікарню, вони не розуміють, що люди вимруть від такого життя, роз’їдуться і керувати буде ніким? Одне слово, пиляють гілку, на якій сидять.

 

Впевнена, ми і наша лікарня не потрібні нікому, окрім нас. А отже – керівництво району, двох ОТГ, члени ініціативної (робочої) групи мають самі виробити стратегію розвитку та збереження ЦРЛ, яка б діяла на користь простих людей, а не адмінапарату.

 

 

В. Жук

Громадська організація «Слово та діло»

фото: gylyajpole.city

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
1
Сміх
1
Жах
1
Ганьба

 

 

В рубрике "Народная новость" публикуется любая информация не содержащая рекламу, личную (конфиденциальную) информацию. Информация не является официальной, не проверяется и не рецензируется. Редакция за достоверность информации в разделе "Народная новость" не отвечает и ответственности не несет. Редакция может не разделять точку зрения автора данной публикации.Модератор имеет право на своё усмотрение блокировать часть информации или убрать её полностью с публикации. Если Вас не устраивает в чем-то опубликованный материал, выскажите своё мнение в комментариях. В исключительных случаях Вы можете отправить свои претензии по адресу rayonka@gmail.com (не забудьте указать свои ФИО, контактный телефон, email и если необходимо, свою должность) и администрация сайта свяжется с Вами для принятия дальнейшего решения вопроса о публикации статьи на сайте.

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

 

Пологи (г.)