Сьогодні Герою Якову Швачку 100 років

19 Березня 2014 10:45  0  2139

ОсобистістьСьогодні Герою Якову Швачку 100 років

Герої не вмирають. Вони живуть у пам‘яті народу та надихають на перемогу над ворогом. Зараз саме такий момент, коли варто надихнутися прикладом справжнього патріота та героя, який народився на Пологівщині.


Наближається 100-річний ювілей від дня народження Героя Радянського Союзу Якова Швачка. Наш земляк народився 19 березня 1914 року у м. Пологи Запорізької області в родині залізничника. В 1931 році закінчив семирічну школу. У Запорізькій школі ФЗН при паровозоремонтному заводі отримав спеціальність слюсаря. Працював кочегаром на одному паровозі з батьком у депо ст. Пологи, а пізніше - помічником машиніста.


У лютому 1936 році Якова Швачка призвали до армії. Служив він на військово-морському флоті у Кронштадті. У 1940 році повернувся в Пологи. Працював помічником машиніста паровоза в паровозному депо ст. Пологи (нині локомотивне депо).


Коли розпочалась війна, Яків добровільно пішов на фронт. Служив у Чорноморському флоті. Свій перший бій старшина ІІ-ої статті Яків Швачко прийняв у жовтні 1941 року. В квітні 1943 року був переведений командиром відділення на мотобот № 13, який забезпечував десантні операції на Малій Землі, під Новоросійськом, у Керчі. За одну ніч мотобот № 13 здійснив 10 рейсів до Ельтигену, забезпечивши висадку 260 десантників на Керченський півострів.


За проявлену мужність і відвагу, високу бойову майстерність і кмітливість Указом Президії Верховної Ради СРСР від 22 січня 1944 року Якову Яковичу Швачку було присвоєно високе звання Героя Радянського Союзу. Наш земляк також нагороджений орденом Леніна, двома орденами Червоної Зірки та медалями.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)