У Пологах ГЕПАТИТ не дрімає!

5 Листопада в 07:01  0  950

Здоров'яУ Пологах ГЕПАТИТ не дрімає!

"Лагідний вбивця" ходить поряд із нами

 

Гепатит - одне із найпоширеніших інфекційних захворювань, що вражає клітини печінки та провокує розвиток цирозу. Щорічно у світі від цього вірусу страждає майже 71 млн людей та близько 400 тис. помирають через невчасно надану медичну допомогу та ігнорування найменших проявів хвороби. Пологівщина, на жаль, не виключення - останнього часу тут збільшилась кількість захворілих цим недугом.

 

Як захистити себе та що ми повинні знати про гепатит?

 

З цим запитанням ми звернулися до заступника головного лікаря з медичного обслуговування населення Наталії Івченко - лікаря-інфекціоніста.

 

“Гепатит - загальна назва гострих та хронічних дифузних запальних захворювань печінки різної етіології, - розповідає спеціаліст. Хочу привернути увагу жителів нашого району до серйозної проблеми: вірусний гепатит С та В. Раніше всі вірусні гепатити мали назву: хвороба Боткіна. Але на сьогодні ми маємо правильно їх називати - вірусні гепатити.

 

Наталіє Вікторівно, від яких шляхів передачі гепатиту ми маємо застерегти людей?

 

Акцентую увагу на вірусному гепатиті С тому, що він має особливості. Частіше вірус передається парентеральним шляхом (при внутрішньовенних ін’єкціях, при переливанні інфікованої вірусом гепатиту С крові, при татуюваннях, якщо використовується інфікований інструмент, при інших маніпуляціях, при яких використовується гострий чи ріжучий інструмент багаторазового використання не оброблений належним чином).

 

Рідше захворювання передається статевим шляхом. Хвороба протікає практично без симптомів, але дає часті випадки переходу в хронічну форму – до 85 %! Хронічний гепатит С має ускладнення: цироз та гепатоцелюлярна карцинома (рак печінки).

 

За яких обставин людина вперше чує свій жахливий діагноз?

 

- Вірус гепатиту В та С частіше за все діагностують у пацієнтів під час профілактичних оглядів, чи у пацієнтів, що виявили бажання бути донорами.

 

Пацієнти в основному відмахуються від цього діагнозу, мовляв, поки не болить, навіщо лікувати, прийду, коли будуть скарги. Але в той період, коли з’являться скарги, лікування може бути складнішим, довшим або навіть таким, що вже не врятує життя пацієнта.

 

Яка симптоматика цього захворювання? Чи можливо виявити гепатит на ранніх стадіях?

 

Захворювання переважно має латентний (прихований) розвиток. Інкубаційний період його становить до 6 місяців, при цьому людина вже є носієм даної хвороби.

 

При гострій формі у хворого з’являється нудота, головний біль, підвищується температура (до 38-39 °C), зникає чи погіршується апетит. У деяких випадках може спостерігатися жовтяниця, потемніння сечі, біль із локалізацією в області живота чи підребер’я, біль у судинах тощо. У 85% інфікованих гепатитом С хвороба переходить у хронічну стадію, прогресування якої призводить до розвитку цирозу печінки.

 

Чи лікують в Пологах гепатит?

 

- В Пологах досвідчені лікарі, проте в Запорізькій області функціонує спеціалізований центр з лікуання та діагностики гепатиту. При наявності показань пацієнти скеровуються до даного гепатоцентру, де стають на облік та при наявності безплатного лікування - його отримують. Не займайтесь самолікуванням, консультуйтесь у досвідчених спеціалістів, при таких умовах матимете всі шанси на одужання. Незважаючи на той факт, що гепатит В на даний час є невиліковною хворобою, “загнати недугу в глухий кут” та не допустити її розвитку наразі вже можливо. Хочу сказати, що декілька наших пацієнтів вже отримали потрібне лікування та наразі звільнились від вірусу.

 

Хто має право на першочергове щеплення від гепатиту?

 

- Календарем щеплень передбачена обов'язкова вакцинація населення від гепатиту В. За планом вакцинуються діти різних вікових категорій. Хочу додати, що батьки не повинні відмовлятись від щеплень своїх дітей, бо саме вакцинація є найкращим захистом від недуги. Щодо дорослих, які щеплювались ще за старим календарем, і сьогодні ризикують найбільш, вакцинуються в обов'язковому порядку.

 

А хто все-таки здійснює контроль за станом медичних та косметологічних інструментів у відповіднизх закладах?

 

Ми звернулися до завідуючої епідвідділом санітарно - гігієнічної лабораторії Тетяни Одинець та ось про що дізналися:

 

“В лікарнях ризик захворіти на серйозний недуг, що передається парентерально, практично зводиться до нуля. Працівниками пологівського епідвідділу раз на квартал, у рамках соціально - гігієнічного моніторингу за внутрішньолікарняними інфекціями, що передаються через кров, здійснюються перевірки стану хірургічного інструменту, який є багаторазовим у використанні.

 

Спеціалістами нашого відділу беруться так звані - азопірамові проби. Такі дослідження проводяться лише зі стерилізованими багаторазовими медичними інструментами, - говорить Тетяна Сергіївна та додає:

 

В нашій міській стоматологічній поліклініці, за наказом 236 МОЗ України, постійно проводяться профілактичні методи з метою недопущення зараження інфекцією під час процедур стоматологічному кабінеті. За наказом 522 МОЗУ всі інструменти багаторазового використання проходять знезараження - стерилізацію.”

 

А що можна сказати за манікюрні салони та перукарні? Хто контролює їхню діяльність?

 

За словами керівника відокремленого підрозділу Пологівського міжрайонного відділу державної установи Запорізької обласного лабораторного центру міністерства охорони здоров'я Анатолія Груби:

 

“Ті салони, які офіційно зареєстровані та прагнуть привернути до себе якомога більше клієнтів, постійно слідкують не лише за якістю наданих послуг, а й за здоров'ям своїх клієнтів. Вони самі моніторять стан свого робочого місця та інструментів, з якими працюють, здійснюючи відомчий контроль. Керівники салонів укладають договори на здійснення лабораторних послуг по перевірці стану перукарських та манікюрних інструментів,” - говорить Анатолій Петрович.

 

Залишається нерозкритим питання - як бути з чистотою та стерильністю в неофіційних перукарнях та манікюрних салонах на дому? Хто займається моніторингом безпеки в даних місцях?

 

“Дані місця ніхто не має змоги контролювати, бо вони не мають офіційного оформлення -, продовжує Тетяна Одинець, - таким чином людина, яка отримує комплекс послуг в цих закладах, має клопіт подумати про власне здоров'я. Адже придбати дорогий антисептик миттєвої дії більшості організаторам домашніх салонів не по кишені. Отже, знезаражуючи робочі інструменти в домашніх умовах, від парентеральних хвороб практично неможливо позбутися,” - коментує Тетяна Сергіївна.

 

Пологівці, пам’ятайте, що гепатит не дрімає. Випадки захворювання в Пологах вже зафіксовано. Тож перед проведенням будь-якої медичної чи косметичної процедури ви маєте право запитати у свого спеціаліста, яким чином він дезинфікує робочий інструмент. Зазвичай цей процес складається з декількох етапів, а для проведення якісного та правильного очищення використовується спеціальне обладнання: бокси, сухожарові шафи, стерилізатори. Не соромтеся бути прискіпливим відвідувачем, адже це — справді питання життя і смерті.

 

І ще один важливий момент — якщо ви помітили суттєве, безпідставне погіршення самопочуття та маєте бодай одну причину для хвилювання, якнайшвидше відвідайте лікаря. Пам'ятайте: вчасне діагностування вірусу — запорука швидкого одужання!

 

Бережіть себе та будьте здорові!

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)