Зроби світ кращим - нагодуй голодного: кредо пологівця

6 Грудня 2019 09:12  0  2948

ОсобистістьЗроби світ кращим - нагодуй голодного: кредо пологівця

Робити добро - не важко, а задоволення, яке отримуємо від цього, не зрівняти ні з чим. Так думає той, хто особисто знає кожного бездомного у нашому місті - Євгеній Бруй. Він підтримує нужденних, разом з однодумцями прагне зробити цей світ кращим.

 

Крім турботи про свою родину, дружину та двох синочків, роботи на залізниці, має клопіт ще й з безхатьками. Але, як говорить сам чоловік, допомога знедоленим людям не обтяжує його, а навпаки - надихає. Євгеній разом з однодумцями вже протягом кількох років годує людей у парку Залізничників. За власний кошт вони купують продукти, вдома варять першу і другу страви, дають хліб і гарячий чай зі здобою. Щочетверга вуличну їдальню відвідують до двадцяти безхатьків.

 

- Сьогодні так багато людей страждають від впливу негативу і не розуміють, як вийти з цієї поглинаючої проблеми. В Святому письмі сказано: роби добро - і будеш щасливий. Я засвоїв цей принцип і намагаюся жити так. Моя родина щаслива від того, що можемо хоч якось зарадити знедоленим людям.

 

Помітив, що суспільству сьогодні нав'язують неправильні принципи, на кшталт того, що потрібно будувати приюти для собак та котів, при цьому часто ігнорують людей. Я не виправдовую тих, хто власними вчинками дійшов до низу, але ж вони залишаються людьми. Почав замислюватися: а що я можу зробити бодай для одного?

 

У Біблії сказано: голодного нагодувати; спраглого напоїти; нагого одягнути; подорожнього в дім прийняти і т.д. Тож я зрозумів, що робити. Безхатьки завжди потрапляють нам на очі. Ці люди невибагливі і готові прийняти від нас все. Я почав запрошувати їх до себе на обід, пропонував їм прийняти душ, підстригав їх, навіть залишав на ніч. Це люди, які не можуть нам нічим віддячити, тому й не чекаю від них нічого. Нагорода наша від Бога. Частіше, замість “дякую” чуємо на свою адресу критику й невдоволення. Один дідусь, що приходить у парк поїсти, завжди нарікає, що йому мало дають хліба або не дають м’яса, лякає нас тим, що буде скаржитися. Ставлюсь до таких випадів спокійно та підбадьорюю себе тим, що день не пройшов дарма, хтось з моїх рук отримав те, чого потребував.

 

Як все починалось…
Коли у мене жебраки просили милостиню, я розумів, що гроші, які даю, часто йдуть не на їжу , а на спиртне. Не секрет, що більшість безхатьків зловживають алкоголем, при цьому залишаються голодні. Ось і виникла ідея підгодовувати їх самому. Мене підтримали друзі. Ми встановили намет з тканини, заварювали “Мівіну” із сосискою та чай з хлібом. До нас почали приєднуватися інші люди, ми почали замовляти комплексні обіди в одному із місцевих кафе. Зараз власними силами збираємо кошти та готуємо їжу вдома. Дізнавшись про годування, одна жінка почала благословляти нас здобою, інші ділилися консервацією.

 

Аби донести інформацію до безхатьків ми обходили територію, де встановлені сміттєві баки в місті, клеїли на них оголошення, розповідали про це їм особисто. Бідняки - народ гордий, сам у смітнику риється, а тобі відмовляє: “Не маю я потреби ні в чому, все у мене є”. Коли вже кілька разів завітали до нас на обід, починають довіряти, часто розповідають свої життєві історії. Намагаюсь їх розрадити і словом, і ділом.

 

Влітку харчувалася ціла сім'я - жінка, чоловік ромської національності і шестеро малих дітей. Чоловік потребував роботи. Вирішив йому допомогти. Посадив у автівку і повіз його до міського голови, розповіли про нужду та просили влаштувати на роботу. Не схотів багатодітний батько працювати в комунальній службі, бо робота важка й щоденна. Після того його більше не зустрічав.

 

Та є й позитивні зміни в житті таких людей. Один чолов’яга, Роман, проходив всю зиму до палатки, харчувався у нас, а ночував на вокзалі. Завжди дякував за їжу, за гідний приклад людяності та сам виявив бажання змінити життя. Ми тоді допомогли йому влаштуватися до реабілітаційного центру церкви. Зараз це наш друг, працює на підприємстві і допомагає тим людям, серед яких був колись і сам.

 

Де брати сили
За такої справи не варто розраховувати на власні сили, вони швидко вичерпуються. Тільки Бог може нас надихати робити добро, дасть сили та пошле однодумців. Маємо на меті продовжувати справу - годувати нужденних. Мріємо про стаціонарний пункт обігріву для безхатьків з можливістю годувати їх там та надавати медичну допомогу.

 

Будемо вдячні всім небайдужим, хто забажає приєднатися до справи. Робити добро разом завжди легше.

 

Номер мобільного Євгенія Бруя: 099 265 04 83.

 

Автор: Богдана БАЛИЦЬКА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

69
Супер
5
Сміх
8
Жах
5
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)