І знову про газові лічильники

3 Липня 2015 09:38  0  4020

Запитай у "РАЙОНКИ"І знову про газові лічильники

До редакції Газети все частіше звертаються пологівці, у яких є безліч питань стосовно газових лічильників, їх заміни та правил перевірки. З одним із чергових звернулася пологівчанка Олена Іванівна:


«Місяць тому прийшли працівники міськгазу та зняли лічильник для заміни на інший. Звісно, я була не проти: треба, так треба. Ще раніше мені прислали квитанцію, в якій відзначено, що заміна та перевірка лічильників має проводитися за рахунок постачальників газу, тобто для користувачів безплатно. Так мені сказали і в Оріховському управлінні, куди я звернулася за телефоном, зазначеним у квитанції. Однак, коли я звернулася до Пологівської філії, мені сказали, що міняти лічильник я маю за власні кошти. Де ж правда?»

 

Ми переадресували це питання до Оріхівського УЕГГ ПАТ «Запоріжгаз», яке повідомило, що підприємство не вимагало встановлення лічильника газу за рахунок споживача, а лише, з метою зменшення витрат на оплату послуг з газопостачання, рекомендувало споживачу придбати лічильник за власні кошти та звернутися в сервісний центр Оріхівського УЕГТ для проходження вхідного контролю ПЛГ. «Після цього лічильник газу буде встановлений споживачу працівниками Оріхівського УЕГГ за рахунок нашого підприємства», - додали в підприємстві.


Також в управлінні відповіли, чи потрібно перед вводом в експлуатацію нового придбаного лічильника зі штампом ВТК здавати його на перевірку.


- Перед вводом в експлуатацію нового придбаного лічильника зі штампом ВТК ПАТ «Запоріжгаз» рекомендує здавати лічильник газу на перевірку. Такий контроль метрологічних характеристик наше підприємство здійснює безплатно. Це необхідно для того, щоб встановити придатність лічильника газу до експлуатації на підставі результатів контролю його метрологічних характеристик та щоб виключити наявність пошкоджень механізму лічильника під час зберігання на заводі-виробнику та під час транспортування, - зазначили в Оріхівському УЕГГ ПАТ «Запоріжгаз».

 

КОМЕНТАР ЮРИСТА


Олексій Таран, спеціаліст І категорії юридичного відділу Пологівської міської ради:


Із законодавчого боку відповідь правильна. Однак, коли знаєш історію кожного користувача, розумієш, що насправді буває інакше. Звісно, у цьому питанні треба досить ґрунтовно розбиратися, але, на перший погляд, і так проглядаються досить зрозумілі речі. Можливо, коли лічильник забирають на перевірку і не ставлять на заміну свій, причина полягає у тому, що «Запоріжгаз» не має свого обмінного фонду, який би видав тимчасовий лічильник. Перевірка триває до і більше двох місяців.

 

На цей час користувачу пропонують придбати та встановити лічильник, аби платити за звичним для нього тарифом. У відповіді так і значиться: «… з метою зменшення витрат на оплату послуг з газопостачання, рекомендувало споживачу придбати лічильник за власні кошти та звернутися в сервісний центр Оріхівського УЕГТ для проходження вхідного контролю ПЛГ». Інакше користувач буде платити ці два місяці без лічильника за іншим, скоріше за все, вищим тарифом. Я впевнений, що у вільній розмові газовики це пояснюють кожному клієнту. А оскільки вони не встановлюють на час перевірки свій лічильник, то, аби не витрачати зайві кошти, можливо, раціонально дійсно придбати лічильник і встановити його на час перевірки старого. Так й не факт, що він буде у порядку і його повернуть швидко.


А у тому, що «Запоріжгаз» не ставить обов’язкові вимоги, а лише рекомендує, теж є завуальований зміст: якби підприємств було кілька і клієнти могли б обирати, такої монополізації не було б і були б інші умови. У «Запоріжгазі» розуміли б: якщо є якісь неполадки, клієнт може піти до іншого підприємства. А так підприємство рекомендує, а користувачі чи виконують, чи ні, але все одно прийдуть до єдиного постачальника палива.

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)