Газ дорожчає, регулювання відсутнє

8 Жовтня 2020 07:56  0  1909

АктуальноГаз дорожчає, регулювання відсутнє

Після великого обвалу ціни на блакитне паливо по закінченню опалювального сезону 2020, певно, не стане дивиною не для кого, що до початку наступного сезону опалення газ знову почне дорожчати.

 

Більшість постачальників газу для населення свої ціни у жовтні 2020 оприлюднили своєчасно, після 25 вересня (у зв'язку з переходом з серпня 2020 року до ринкових умов у сфері поставки газу для населення поставщики мають публікувати відповідну інформацію в кінці попереднього місяця). Ціни на газ підвищились у більшості представників, вони склали від 6,5 - 6,8 грн/м³, повідомляє Мінфін.

 

Але споживачі по всій області, відмітивши тенденцію до суттєвого підвищення ціни, переймаються, чи не стане це щомісячним неприємним явищем і, як наслідок, спорожнілими кишенями в період опалювального сезону.

 

З 1 жовтня ТОВ «ЗапоріжГазЗбут» оприлюднив суму за 1 м³ блакитного палива – 6,785560 грн ( у порівнянні з серпневим тарифом – 4,4999880 грн/ м.

 

Віднедавна ціни на блакитне паливо регулює не держава, а ряд приватних газорозподільчих фірм.Тому у зв'язку з такою зміною позицій та переходом на ринкові рейки ціни у різних представників будуть дещо відрізнятися і інколи в більш вигідний для споживачів бік, інколи – не зовсім.

 

Вартість доставки газу у різних постачальників буде відрізнятися. Вона залежить від тарифів на доставку (розподілення), які для кожної області та окремих міст визначає національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. У порівнянні з минулим місяцем сума за доставку блакитного палива не змінилася і, як і раніше, має оплачуватися окремо, – пояснюють різні джерела.

 

Як і минулого року, до кінця вересня споживачі могли взяти участь у акції енергозбереження та забезпечити собі протягом опалювального сезону оплату за спожитий газ по фіксованій ціні.

 

Як говорять у міськгазі, газ став схожим на товар в магазині, тому пологівці вже експерементують зі зміною постачальника (але не кажуть, з якими саме), проте про свої враження не поспішають розповідати: все нове бентежить, а час покаже, хто і чого вартий.

 

Автор: Ольга АНГЕЛОВА

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

3
Супер
3
Сміх
16
Жах
48
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

IMG_8942.jpg

Пологи (г.)