Бенджамін Франклін «Він вирвав у неба блискавку, а потім у тиранів — скіпетри»

14 Квітня 2021 15:47  0  198

Маю думкуБенджамін Франклін «Він вирвав у неба блискавку, а потім у тиранів  — скіпетри»

Цей унікальний чоловік народився 17 січня 1706 року і прожив 84 роки. За своїм покликанням він був тим, кого зараз називають універсальними геніями. Він увійшов в історію як політичний діяч, винахідник, вчений, дипломат, письменник, видавець і журналіст, а також просто надзвичайно впливова людина. До його авторитету з великою повагою ставилися як найвідоміші багатії того часу, так і королі з президентами. Адже Франклін винайшов громовідвід, біфокальні окуляри, піч Франкліна, безліч видатних відкриттів в області електрики, створив першу детальну карту Гольфстріму, заснував першу в США публічну бібліотеку та Филадельфийскую академію, брав участь у створенні Декларації незалежності і Конституції США та активно займався видавничою діяльністю.

 

Треба розуміти, що пристрасть до знань проявилася у Бенджаміна в глибокому дитинстві, він перечитав всю батьківську бібліотеку і копив гроші, щоб купити нові книги. Особливо сильно Франклін любив творчість Джона Буньяна, автора алегоричних оповідань «Подорож Пілігрима» і «Духовна війна». Серед інших книг можна виділити «Життєписи» Плутарха, «Досвід про проекти» Даніеля Дефо, а також твір доктора Мезера «Досліди про те, як робити добро». Саме вище перераховані речі зробили колосальний вплив на формування особистості Бенджаміна Франкліна.
Абсолютна скромність зробила Франкліна відомим на весь світ. Замість самовпевнених фраз типу «безсумнівно», «зрозуміло», «поза всяких сумнівів» і т.п., Франклін став вживати вкрай стримані і скромні мовні звороти: «Мені здається, що ...», «В силу певних обставин я вважаю ...» , «якщо я не помиляюся, то ...», «Ймовірно ви маєте рацію, але якщо подивитися з іншого боку ...» і так далі. Саме така манера висловлюватися зіграла дуже рішучу роль в найскладніших життєвих ситуаціях Бенджаміна Франкліна. Люди підсвідомо стають на твою сторону, якщо ти не сліпо, з піною біля рота, стверджуєш ту чи іншу теорію, а сумирно висловлюєш точну думку у вигляді ідеї для роздумів. За твердженням самого Бенджаміна цей принцип спілкування з людьми став найважливішим фактором того, що з його думкою так рано стали рахуватися поважні громадяни.

 

Протягом 1729-1748 рр. Франклін був видавцем «Пенсильванської газети», з 1732 по 1758 рр. під його керівництвом виходив «Альманах бідного Річарда», в якому можна було знайти масу повчань, корисних рекомендацій, приказок, афоризмів тощо. Протягом 1737-1753 рр. працював поштмейстером в Пенсільванії, а пізніше до 1774 г. - поштмейстером північноамериканських колоній. Приблизно в цей час він почав займатися політикою. У 1754 р в Олбані відбувся перший конгрес представників колонії, і Франклін був в числі тих, хто його ініціював, а потім запропонував план по їх об'єднанню.

 

Франклін був фактичним духовним лідером нової американської нації у другій половині XVIII століття і першій половині XIX століття.

 

Ми знаємо, що Бенджамін Франклін був багатосторонньою людиною. Проте більшість людей і не знає про те, що винахідник та батько-засновник Сполучених Штатів Америки був також і журналістом. Його The Pennsylvania Gazette почала випускатися 1730-х, й Франклін використовував її для розповсюдження своїх ідей та впливу на народні маси, що призвело до Американської революції.

 

Автор: Харь Аліна

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

1
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)