Чи можуть пологівці фіксувати зіпсований товар

11 Червня в 10:19  0  1012

На районіЧи можуть пологівці фіксувати зіпсований товар

“Фото під забороною” - закон чи маніпуляція покупцями?

 

Тривалий час помічаємо деяку закономірність у пологівських магазинах: як тільки береш в руки телефон, підходять співробітники, охоронці і забороняють фотографувати. Аргументують тим, що без дозволу директора фото та відеозйомка заборонені. А якщо побачили прострочені продукти? Чекати «набігу» охоронців і того, що тебе з ганьбою виженуть із супермаркету? Саме так трапилось із нашою читачкою Оленою.

 

“Не раз натрапляла на прострочений товар у продуктовому магазині мережі “Лідер”. Проживаю поруч, тому і приходжу сюди часто. Одного разу назбирала з полиць прилавків кілька видів продукції з простроченими термінами реалізації, хотіла все сфотографувати. До мене гнівно звернувся охоронець і заборонив знімати, аргументуючи свої дії тим, що зйомку робити в магазині не дозволяє керівництво. Неліквідний товар так і залишився лежати на прилавку.”

 

Чи треба мати дозвіл на проведення відеозйомки та фотографування в супермаркеті або в будь-якому іншому магазині?

Як нам повідомив керуючий відділом Держпродспоживслужби Пологівської ОТГ Віктор Поляк, отримувати дозвіл на фото або відеозйомку не потрібно.

 

Робити фото-відеозйомку у магазині можна без будь-яких обмежень. Проте розповсюджувати запис чи фото з зображенням фізичних осіб, які не надали своєї згоди або не є публічними особами, заборонено.

 

Якщо охоронець має якісь претензії стосовно ваших дій, на це ви маєте сказати, що право на фото-відеозйомку гарантовано ст. 50 Конституції України. Звучить це як «право вільного доступу до інформації про стан довкілля, харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення». Крім того, у ст. 37 Конституції зазначається, що «Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на власний розсуд».

 

Фото- і відеофіксація може бути заборонена, якщо приміщення магазину є приватною власністю. Однак якщо мова йде про фіксацію продажу неякісного товару, то заборонити зйомку не мають права. Тобто навіть якщо в магазині діє заборона на фотозйомку, але фотографується протермінований продукт, – заборона не буде правомірною.

 

У разі виявлення невідповідності або неякісних харчових продуктів маєте право звернутися до компетентного органу з безпеки харчових продуктів. В нашому регіоні можна поскаржитися на порушення безпеки та якості харчових продуктів до керівництва головного управління держпродспоживслужби в Запорізькій області. Адрес: м.Запоріжжя, вул. Гоголя 105 а, тел. 228-04-64, 228-04-64 та в м. Пологи, тел. 5-05-00.

 

Наявність фото чи відеофіксації, що підтверджують факти порушення будь-яких прав покупця, тільки вітаються.

 

Фото заборонено
Стаття 34 Конституції України передбачає випадки, коли право на збирання інформації може бути обмежено: «Здійснення цих прав може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.»

 

Думка юристів
З юридичної точки зору магазин чи супермаркет - громадське місце. Там можна фотографувати усе — і ніхто не має права заборонити це робити ні журналісту, ні іншим фізичним особам. Навіть якщо охоронці заявляють: фотографувати не можна, якщо на це немає дозволу директора... Або — це приватна власність.

 

Фотографуватися можна і на фоні продуктів. Законом не прописано, що не можна цього робити. До речі, забирати фотоапарат або ламати його також ніхто не має права. Це - приватна власність.У випадку, якщо охоронець намагається забрати у вас телефон чи фотоапарат, викликайте поліцію, адже це порушення прав громадянина України.

 

Відвідувачі або персонал магазину, які потрапили в кадр, вважаються такими, що погодились на зйомку, аж поки людина конкретно не скаже вам про своє заперечення щодо її небажання потрапити у ваше кіно.

 

Висновок один: спокійно можете проводити фото-відео зйомку. На заперечення охорони чи продавців потрібно нагадати, що їх дії є незаконними. Якщо ж працівники торгівлі продовжують наполягати на своєму, викликайте поліцію, бо таким чином порушуються ваші права.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

41
Супер
5
Сміх
5
Жах
4
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

Пологи (г.)