Кабмін дозволив сімейним лікарям-ФОП виписувати рецепти за програмою Доступні ліки

1 Листопада в 06:53  0  332

Здоров'яКабмін дозволив сімейним лікарям-ФОП виписувати рецепти за програмою Доступні ліки

Відповідну зміну до постанови уряд затвердив на засіданні 31 жовтня

 

Кабінет Міністрів дозволив сімейним лікарям, які є фізичними особами-підприємцями (ФОП), виписувати рецепти за програмою реімбурсації (відшкодування) вартості "Доступні ліки".

 

Відповідну зміну до постанови №152 "Про забезпечення доступності лікарських засобів" від 17 березня 2017 року уряд затвердив на засіданні в середу 31 жовтня 2018 року.

 

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я, лікарі-ФОП, які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики, матимуть право виписувати рецепти на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню в рамках програми "Доступні ліки".

 

Крім того, Кабмін вніс зміни до програми реімбурсації, які збільшать вікно для перегляду фармвиробниками цін препаратів з 5% до 10%, щоб до програми могли ввійти препарати, вартість яких не більше ніж на 10% перевищує найнижчу вартість препарату з такою діючою речовиною (МНН, міжнародна непатентована назва).

 

Наразі за програмою "Доступні ліки" пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою і діабетом ІІ типу можуть отримати 261 препарат, з них 59 - безкоштовно.

 

Як повідомлялося, з 1 квітня 2019 року контрактуватиме аптечні установи та відшкодовуватиме вартість лікарських засобів у рамках програми реімбурсації єдиний оператор бюджетних коштів - Національна служба здоров'я України (НСЗУ).

 

Проект бюджету на 2019 рік передбачає виділення на програму "Доступні ліки" 1 млрд грн.

 

МОЗ уточнює, що переведення адміністрування програми до НСЗУ не вплине на забезпечення пацієнтів ліками.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

 

 

Пологи (г.)