На Пологівщині питанням безпеки праці приділяють підвищену увагу

17 Квітня в 18:05  0  524

На районіНа Пологівщині питанням безпеки праці приділяють підвищену увагу

Відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у Пологівському районі звертається до роботодавців з пропозицією - з нагоди Всесвітнього дня охорони праці та Дня охорони праці в Україні (28 квітня) провести на кожному підприємстві заходи, спрямовані на створення безпечних умов праці та на підвищення рівня інформування працівників з питань охорони праці.

 

Міжнародна організація праці запропонувала в цьому році провести заходи під девізом - „Удосконалення збору і використання даних про безпеку та гігієну праці”.

 

Впровадження в нашій країні міжнародних стандартів оцінки ризиків для життя і здоров’я працівників на виробництві дасть можливість підняти на вищий рівень роботу з профілактики виробничого травматизму та професійної захворюваності та зайняти Україні достойне місце в рейтингу розвинених країн світу.

 

На постійну актуальність питань охорони праці нам вказує життєва дійсність – нажаль на виробництві періодично стаються нещасні випадки, значна частина яких призводить до тяжкого травмування працівників. На підприємствах Пологівського району з початку поточного року сталося чотири нещасних випадки, які пов’язані з виробництвом, що вдвічі більше ніж за відповідний період минулого року. Три випадки призвели то тяжкого травмування працівників.

 

В поточному році нещасні випадки сталися на таких підприємствах: в січні місяці в структурному підрозділі «Пологівське вагонне депо» ПАТ «Українська залізниця» складач поїздів при маневрових роботах через порушення інструкції з охорони праці травмував ногу, а в цеху керамічної цегли ТДВ «ПХЗ «Коагулянт», що в селі Воскресенка при обслуговуванні кільцевої печі випалу цегли стався випадок з тяжкими наслідками, а саме падіння працівниці з висоти в колодязь центрального витяжного каналу. За висновком спеціальної комісії з розслідування нещасний випадок стався через недоліки, допущені посадовими особами підприємства при підготовці до виконання робіт з підвищеною небезпекою. Отвір колодязя не закрили і не встановили освітлення небезпечної зони, як вимагають нормативні акти про охорону праці, що призвело до травмування.

 

В квітні місяці завершено розслідування ще двох нещасних випадків з тяжкими наслідками, перший з яких стався з прибиральницею ПрАТ «Пологівський ОЕЗ». До нещасного випадку призвело порушення посадовою особою підприємства вимог безпеки при експлуатації каналізаційної системи. В зв’язку з проведенням ремонтних робіт керівник підрозділу здійснив зливання гарячої води з ємності в каналізаційну систему з полімерних матеріалів. Враховуючи те, що зливання продовжувалось тривалий час, а температура води була більшою ніж 80°С, труби деформувалися. Сталося раптове руйнування системи і гарячою водою облило працівницю, яка нажаль в цей час знаходилась в цьому, як виявилось небезпечному місці, а саме в побутовому приміщенні підприємства. Наслідки нещасного випадку тяжкі – опіки ІІ ст. 40% поверхні тіла.

 

Потерпіла перебуває на лікуванні в реанімаційному відділенні опікового центру. Другий випадок стався в квітні місяці з працівником ПП «Пологівський Агробудсервіс» при виконанні робіт на виділеній території ТОВ «Дніпрокераміка». Бригада працівників виконувала роботи на металевій площадці, встановленій над сушильною камерою, яка має висоту два метри. Один з них через неузгодженість дій з іншими працівниками оступився та став на поверхню сушильної камери. Сендвіч-панель під вагою тіла провалилася, працівник зсунувся по ній і при зіткненні з підлогою одержав перелом ноги. За висновком комісії випадок стався через недостатній контроль за організацією робіт керівника та через неуважність самого потерпілого.

 

Аналіз обставин та причин травмування вказує на те, що заходи безпеки при виконанні робіт повинні бути першочерговим питанням, особливо при роботах з підвищеною небезпекою. Не слід забувати яку велику відповідальність бере на себе безпосередній керівник робіт, організовуючи роботу працівників. Від безпечності технологічного процесу, від послідовності операцій, організації робочого місця та вибраних засобів захисту, а часом і від рівня знань з питань охорони праці керівника робіт залежить здоров’я підлеглих працівників.

 

Повідомляємо, що з нагоди Всесвітнього дня охорони праці відділення Фонду соціального страхування 18.04.2017 з 09.00 до 10.00 години проводить «Гарячу» телефонну лінію з питань охорони праці за телефонами: 2-38-60, 2-31-89 або 099 7157309.

 

Просимо звертатися з запитаннями щодо умов праці, розслідування нещасних випадків на виробництві та соціального захисту потерпілих і їх сімей.

 

 

Страховий експерт з охорони праці В.Горобець

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter   Система Orphus

 

 

 

Loading...

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

Тисни сюди

evrostil_neww.jpg

robota_200_200_1.jpg

robota_200_200_2.jpg

hev4enko_okna.jpg

Пологи (г.)