Крізь терни життєві до почесного звання Есть фото

24 Травня 2013 20:55  0  3014

ОсобистістьКрізь терни життєві до почесного звання

Жительці села Кінські Роздори присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»

 

Вона - звичайна сільська жінка-трудівниця. Її головна втіха – діти і коханий чоловік. Вона любить співати пісні і полюбляє слухати сучасну музику. В її житті було багато як радощів, так і розчарувань. Вона – «Мати - героїня» Пологівського краю. І, мабуть, це одна з найголовніших нагород в її житті, адже бути матір’ю – це її покликання.

 

«Життя прожити – не поле перейти!» - цією фразою коротко можна описати життя Ольги Фоменко, жительки села Кінські Роздори, яка минулого тижня була нагороджена почесним званням України «Мати-героїня».

 

І радісно жінці, і болить, адже 4 травня було 40 днів світлої пам’яті її сина Дмитра. Його прямо біля двору збила машина. Горює мати та шукає розради у своїх чотирьох дітях… Найстаршій донечці Оксані 35 років, вона заміжня, живе з сім’єю в Розівському районі, середульша Світлана (21 рік) навчається на останньому курсі в Запорізькому медичному коледжі, мріє працювати медсестрою в одній із лікарень обласного центру, а 12-річна Анжеліка найближче до матусі – навчається в Кінськороздорівському НВК, у 6 класі. В майбутньому мамина помічниця мріє стати суддею. Також з матір’ю живе і 24-річний син Сергій, інвалід III групи. У матері-героїні троє онуків: Наташа і Саша – діти доньки Оксани і 13-річна Люда – донька покійного Дмитра. Діти та онуки – це радість і втіха Ольги Василівни.

 

 

 

Ольга Фоменко щаслива у другому шлюбі. Її чоловік Віктор покохав молоду Ольгу, незважаючи на те, що у неї вже було двійко дітей від першого чоловіка, і ось уже 29 років подружжя живе душа в душу. А до цього… Хоча те, що було «до цього», вже давно не має ніякого значення. Єдине, про що жінка згадує з ніжністю, так це три роки життя в Угорщині, адже саме там на світ з’явилися Дмитро і Оксанка.

 

До речі, з іменами дітей пов’язані певні історії. Наприклад, Оксаною назвала доньку, бо їй дуже подобалася пісня про Оксану. Дмитра назвала на честь сусідського хлопчини в Угорщині, який частенько забігав у гості до тьоті Олі. Сергія назвав чоловік на честь друга по флоту, з яким разом служив. У свою чергу, Сергійко назвав Світланку так само, як звали дівчинку, яка була йому до вподоби. А ось найменшу, Анжеліку, мати назвала так, бо дуже вже їй подобається це ім’я.

 

Діти називають свою маму виключно на «Ви», так, як колись зверталася до своєї мами Ольга Василівна. В селі часто по-доброму кепкують з жінки: «Бачте, яка Фоменчиха ділова, до неї діти на «Ви» звертаються!»

 

Корова, кози, свині, теля, 3 га землі – це головні годівники родини Фоменків. І так було майже завжди. «Було, діти маленькі, - пригадує Ольга Василівна, - залишаю їх наодинці і біжу на ферму, чи вдома пораюсь по господарству та все переживаю, як вони там одненькі…» Ольга Фоменко 20 років пропрацювала в колгоспі ветфельдшером. Увесь цей час роботу в колгоспі поєднувала з веденням домашнього господарства, обробітком городу, а вночі прала, прасувала, готувала…

 

- Пільгами особливо не користуємось. Надіємось завжди самі на себе. Якщо чесно, моїм дітям ніколи навіть путівок до оздоровчого табору не давали. А ми й не просили, – розповіла нам Ольга Василівна. – У школі завжди на все, що було необхідно, гроші здавали на рівні з іншими батьками. Спасибі, що в цьому році держава виплатила мені 11 тисяч гривень, як багатодітній матері, якій присвоєно звання «Матері-героїні». Ці гроші пішли на борги за операцію, яку мені зробили минулого року. Та так і живемо… потихеньку.

 

З нагоди Дня матері Ольгу Фоменко минулої середи запросили до Запоріжжя, де у кінотеатрі ім. О. Довженка заступник голови Запорізької ОДА Андрій Гамов вручив роздорівчанкі посвідчення про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

 

Всього цього року Указом Президента України звання «Мати-героїня» було присвоєно чотирьом жінкам Пологівського району. Щиро вітаємо вас, матусі!


Фотограф: Наталія Недялкова

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
1
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)