Філарет зробив гучну заяву про Томос і УПЦ КП

15 Травня в 07:05  0  1190

На Вкраїні та у світіФіларет зробив гучну заяву про Томос і УПЦ КП

Відмова УПЦ КП від статусу патріархату була чисто ситуативною

 

Почесний патріарх Філарет заявив, що його відмова від статусу патріархату перед об'єднавчим собором 15 грудня 2018 року була "чисто ситуативною" і УПЦ Київського патріархату продовжує існувати.

 

Як передає "Радіо Свобода" слова Філарета, відмова від статусу патріархату була вимогою Вселенського патріархату для того, щоб провести об'єднавчий собор і надати Томос про автокефалію.

 

Щоб Константинополь дав українській церкві Томос, вона повинна була стати його частиною, прийнявши статус митрополії в складі Константинопольського патріархату, вказав Філарет.

 

"Тому наша відмова від статусу патріархату була чисто ситуативною. Скасувати рішення про створення Київського патріархату може тільки помісний собор цієї церкви, який створив Київський патріархат. Такого собору не було. Значить, Київський патріархат залишається, він продовжує діяти, тим більше, що він зареєстрований в державних органах", – заявив Філарет.

 

"Нам можуть заперечити, що відмова від статусу патріархату була на помісному соборі у святій Софії 15 грудня 2018. Так! На помісному соборі, але цей собор був не Української автокефальної церкви, а собор Київської митрополії в складі Константинопольського патріархату", – додав він.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

6
Супер
6
Сміх
5
Жах
13
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Loading...

Новини за темою

Останні новини

Loading...
Loading...

 

oez_robota_200Х200_22_04_191.jpg

 

 

oez_robota_200Х200_22_04_193.jpg

 

 

 

 

 

Пологи (г.)