Відомий актор Етуш визволяв Куйбишеве від німецько-фашиських загарбників

11 Травня 2016 14:05  0  1932

Новини БільмакаВідомий актор Етуш визволяв Куйбишеве від німецько-фашиських загарбників

Радянський і російський актор театру і кіно Володимир Абрамович Етуш у роки другої світової війни закінчив військово-перекладацький факультет Другого Московського педагогічного інституту іноземних мов, воював на фронті в званні лейтенанта адміністративної служби.

 

Воював під містом Малгобек (сучасна Республіка Інгушетія). Остання його посада була помічник начальника штабу 581 Червонопрапорного стрілецького полку з тилу. Наказом по 151-ї стрілецької дивізії № 027/Н від 19 вересня 1943 нагороджений орденом «Червона зірка».

 

З нагородного листа:

 

«У боях за соціалістичну Батьківщину проти німецьких окупантів показав себе сміливим і рішучим командиром. У наступальних боях в районі Моспине 7 вересня 1943 року командуванням полку, Етуш був посланий на допомогу в батальйон, який мав складну обстановку у виконанні поставленого бойового завдання. Володимир Абрамович безстрашно не шкодуючи свого життя надихаючи бійців, сміливо повів роту на ворога, до чого своїм умілим маневром вибив противника з району Городок при цьому знищив 30 солдатів і офіцерів, захопив ручний кулемет.

 

Також Етуш працюючи начальником штабу по тилу на всьому протязі наступальних боїв, забезпечив нормальну роботу тилу і його пересування. Безперебійно доставляв бойових підрозділів продовольство і боєприпаси. Добре забезпечив прийом і евакуацію поранених.

 

Через тиждень 15 вересня 1943 року, наступаючи на районний центр Куйбишеве, особисто з групою бійців першим увірвався в село і в вуличних боях знищив 8 солдатів і офіцерів ворога».

 

У 1943 році під Токмаком (село Жовтневе) в Запорізькій області був важко поранений. Після госпіталю отримав другу групу інвалідності і був комісований.

 

 

Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber

 

0
Супер
0
Сміх
0
Жах
0
Ганьба

 

 

Нет комментариев

Для того, чтобы добавить комментарий нужно войти на сайт. Если вы не зарегистрированы, это можно сделать здесь Регистрация.

Добавить комментарий
Комментарии публикуются только после проверки администратором сайта.

 

 

Новини за темою

Останні новини

 

 

Пологи (г.)