Бізнес за допомогою прес – брикетера або як збільшити прибутки фермеру 
23 Червня 2019 15:33 0 2342
На правах реклами
Нещодавно ми писали статтю на тему: «Домашній бізнес за допомогою екструдера», в якій розбиралися, як на сьогоднішній день мати стабільний дохід придбавши зерновий екструдер. У цій справі нам допомагав Віктор Федорович, власник фірми «ФОП БОРДУЛЬОВ В.Ф», який вже більше ніж 10 років займається даною справою виробляє та реалізує окрім зернових екструдерів, також і прес – брикетери ПБ-100 і ПБ-120, твердопаливні котли Холмова, запчастини для даних агрегатів, а також продукти їх переробки (екструдат та паливні брикети). У даній статті ми з допомогою Віктора Федоровича розберемося, як отримувати стабільний реальний дохід придбавши прес – брикетер.
- Віктор Федорович (далі В.Ф.), розкажіть детальніше, що таке прес-брикетер, його призначення? Які є марки?
- «ФОП Бордульов В.Ф.» виробляє прес – брикетери марок ПБ-100 та ПБ-120, які між собою відрізняються потужністю виробництва. Продуктом переробки даних агрегатів є брикети для твердопаливних котлів, що слугують для обігріву приміщень. Так як зараз високі ціни на газ та вугілля, саме паливні брикети є альтернативною сировиною для обігріву приміщень. А отже, придбавши прес-брикетер Ви отримує відразу ж готовий прибутковий бізнес. Це все реально! Сьогодні Ви купили верстат і його підключили, а на ранок Ви вже готові продавати паливні брикети, які завжди користуються попитом.
- В.Ф., як давно виробляються ці преса і де працюють? Яка сировина потрібна для виготовлення паливних брикетів?
- «Випуск пресів розпочато в 2015 році і реалізовано на сьогодні близько 45 одиниць. Працюють наші преса в Запорізькій, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Кіровоградській, Чернігівській областях. Працюють там, де фермери вирощують олійні культури такі як: соняшник, соя, рапс, льон, коріанд і навіть виноград. Після збору врожаю насіння соняшника чи зерно проходить очистку, після якої чисте насіння чи зерно реалізується або забирається на переробку, а відходи, які залишилися після очищення являються шикарною сировиною для паливних брикетів. Десятиліттями ці відходи називали «МЕРТВИЙ ЗАЛИШОК», і викидали в найближчі балки і тільки високі ціни на газ та вугілля, стали причиною того, що відходи почали використовувати для виготовлення паливних брикетів. Якісний брикет має щільність до 1,55 - грн1,63 гр/см.куб. теплотворна здатність перевищує 3500 Ккал/кг. Такий брикет має стійкий попит і ринкову ціну. До речі в Пологівському районі стійка ціна 2500 грн/т, хоча в сусідніх районах ціни вище.
- В.Ф. яка ринкова вартість прес-брикетеру ПБ–100 та ПБ-120, наскільки швидко окупляться вкладені інвестиції?
- «Давайте порахуємо разом наскільки швидко окупляться інвестиції з прес-брикетером ПБ-100. Продуктивність даної моделі 110-115 кг/год або 2т паливних брикетів за добу при 2-х змінному режимі роботи. За 15 робочих днів можливо виговити 30 тонн та виручити за них (при ринковій вартості брикетів 2500 грн/т) всього 75000 грн.
Витрати складуть:
1) вартість цієї моделі - 52000 грн;
2) витрати на електроенергію: 60 кВт/год на 1 тонну, тож 30 т х 60 кВт = 1800 кВт/год - це 5400 грн.;
3) витрати на упаковку (мішки): 25 шт/т (упаковка по 40 кг) при ціні 4,50 грн/шт складуть 4,50 грн х 25 шт/т х 30 т = 3375 грн.;
4) заробітна плата працівникам становить: 250 грн/т х на 30 т =7500 грн.;
5) Складаємо витрати: 52000 грн (вартість преса) + 5400 грн (вартість електроенергії) + 3375 грн (вартість упаковки) + 7500 грн (заробітна плата працівникам) = 68275 грн.
При цьому не забуваємо, що дохід з продажу 30 т паливних брикетів складає 75000 грн, а загальні витрати (з урахуванням вартості преса) складають 68275 грн, отже ми отримуємо 6725 грн чистого прибутку. Робимо висновок, що 100% окупність настає вже через 15 робочих днів!!!
Звичайно цей розрахунок реальний тільки для фермерів, які не витрачають гроші на закупівлю відходів і на їх доставку, але у кожного буде своя математика, яка буде залежить від вартості куплених відходів, витрат на їх доставку та оплати праці. Але в будь-якому іншому варіанті це вигідно, і за перший сезон вкладені гроші «відбивають» все.
Що стосується пресу ПБ-120, який має продуктивність 200 кг/год або 4 - 4,5 т/добу, але вже вартістю 65000 грн при аналогічних затратах на мішки, електроенергію, на заробітну плату, то повна окупність настане через виробництво та реалізації 35-40 т паливних брикетів або 8-10 робочих днів . Але це знову ж таки стосується фермерів, яким не потрібно купувати відходи, ні витрачатися на їх доставку. Хоча ж і потрібно брати до уваги, що у витрати відразу закладається повна вартість пресу.»
- В.Ф., чи супроводжуєте Ви своїх клієнтів після того, як у Вас придбали товар. Чи можна у Вас буде отримати консультації, наприклад, по ремонту агрегатів або організації того чи іншого процесу виробництва?
- «Ми завжди піклуємося про наших клієнтів! Перед продажем демонструємо роботу верстатів, також навчаємо як правильно працювати, обслуговувати, ремонтувати при необхідності. Ми забезпечуємо усіма запчастинами та надаємо допомогу в ремонтах. Наша ціль, щоб наші клієнти заробляли на нашому обладнанні і головне вони повинні бути задоволені і обладнанням і сервісом. Коли клієнт задоволений - це головна наша реклама!»
Для більш детального ознайомлення з прес-брикетерами ПБ-100 та ПБ – 120, їх роботою та процесом виробництва паливних брикетів можна на ютуб каналі під назвою «Брикетное производство-2ч» та « Брикетное производство –4ч».
Тих кого зацікавила дана тема та бажає співпрацювати з «ФОП Бордульов В. Ф.» можна звернутися безпосередньо до Віктора Федоровича за телефоном 066-782-59-85 або ж за адресою: Пологівський район, с. Інженерне, вул. Залізнична, 1 (територія бувшого асфальтного заводу).
Підписуйтесь на канал Районки в Telegram, сторінку Районки в Facebook, спільнота в Viber
Новини за темою
Останні новини